Переговори РФ із Китаєм щодо газопроводу "Сила Сибіру 2" зайшли в глухий кут через цінові розбіжності - Financial Times

Спроби РФ укласти з Китаєм угоду з будівництва газопроводу «Сила Сибіру 2» зайшли в глухий кут через розбіжності щодо цінової політики та обсягу газу, який Пекін має намір закуповувати у Москви. Про це пише газета Financial Times із посиланням на власні джерела, - повідомляє Телеграм-канал «DW Главное».

Китай має намір платити за російський газ ціну, близьку до внутрішніх цін на паливо в РФ, і хоче закуповувати лише невелику частину палива з потужностей газопроводу, розповіли співрозмовники видання.

Розбіжності стали причиною того, що глава «Газпрому» Олексій Міллер не супроводжував путіна в його поїздці до Китаю в травні 2024 року, хоча угода була однією з основних тем візиту, йдеться в матеріалі. Відсутність Міллера була «вельми символічною», зазначила в бесіді з FT науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Тетяна Мітрова.

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну робить путіна дедалі більш економічно залежним від Китаю, і жорстка позиція Пекіна щодо «Сили Сибіру-2» це тільки підкреслює, пише газета.

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті