НАТО готує "передбачуване" фінансування військової допомоги для України - 40 млрд євро на рік

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів про підготовку нової системи фінансування військової допомоги України, яка може бути схвалена на саміті Альянсу у Вашингтоні в липні. Відповідну заяву він зробив після зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Празі, - пише інформагенство Міноборони.

«Ми говоримо про гроші на майбутнє. І вони за визначенням нові. Ми вже витрачаємо близько 40 мільярдів на рік, але я прошу членів Альянсу взяти на себе зобов’язання щодо виділення цих коштів на наступні роки. Це нові гроші, тому що це гроші, яких немає зараз. І найголовніше — нам потрібна передбачуваність», — сказав Єнс Столтенберг.

Він наголосив, що потрібні тверді зобов’язання на довгострокову перспективу, щоб Україна могла планувати необхідну допомогу, а також для того, щоб надіслати сигнал москві.

«Чим чіткіше буде зрозуміло, що ми готові до довготривалої боротьби, тим швидше ця війна може закінчитися. Тому що чим швидше президент путін зрозуміє, що він не може виграти цю війну, тим довше ми будемо там, скільки буде потрібно», — додав генсек НАТО.

Єнс Столтенберг зазначив, що зараз розпочинається робота над деталями такого фінансового зобов’язання, і він не може розповісти про усі деталі до того, як не представив їх усім членам Альянсу.

«Але я твердо переконаний, що нам потрібні фінансові зобов’язання як для задоволення нагальних потреб, так і для розбудови майбутніх Збройних Сил України. Йдеться про те, щоб українці могли захищати себе сьогодні та стримувати майбутні напади в майбутньому. Отже, це поєднання короткострокової й довгострокової перспективи», — пояснив він.

Генсек НАТО вважає, що Альянс зможе координувати допомогу Україні попри спротив окремих країн-членів.

«Я впевнений, що ми прийдемо до хороших висновків, які гарантуватимуть, що члени НАТО продовжать надавати підтримку Україні й що ми матимемо сильнішу структуру НАТО навколо цієї підтримки для забезпечення координації, передбачуваності та підзвітності…Ми знайдемо способи гарантувати, що ці рішення працюватимуть і не будуть заблоковані», — додав він.

Слід зазначити, що Угорщина, яка є членом НАТО, виступає категорично проти фінансування потреб України та послідовно блокує в Євросоюзі виділення коштів на закупівлю зброї для України.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті