На польському Підкарпатті понад 5 тис біженців з України мешкають у місцях колективного проживання, є вільні місця ще для 277 осіб - ЗМІ

На польському Підкарпатті понад п'ять тисяч біженців з України мешкають у місцях колективного проживання, є ще вільні місця для 277 осіб. Про це сказала підкарпатська воєвода Тереза ​​Кубас-Гуль, - повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що з липня діють нові правила допомоги біженцям з України. Більше немає пільги у розмірі 40 злотих на день для приватних осіб, які приймають громадян України. Зараз держава оплачує лише проживання в місцях колективного розміщення.

На Підкарпатті таких місць 14 - у Новій Дембі, Ярославі, Полянчику, Цешанові, Перемишлі, Триньчі, Ропчицях, Кольбушовій, Ряшеві, Кросні та Ґожицях.

«Ми маємо три контракти з органами місцевого самоврядування, сім з неурядовими організаціями і три із суб’єктами підприємницької діяльності. Цими договорами ми забезпечили 817 місць», - сказала Тереза ​​Кубас-Гуль, додавши, що не всі місця було зайнято.

Дані воєводського управління свідчать, що у 2023 році на Підкарпатті прийняли 2200 біженців з України. Дві тисячі людей знайшли житло у приватних будинках, решта — у місцях колективного проживання.

Тереза ​​Кубас-Гуль також запевнила, що місця колективного проживання перебувають під особливим наглядом, їх перевірятимуть без попередження, щоб «переконатися, що ці люди живуть в гідних умовах».

Воєвода також зазначила, що до кінця минулого року ніхто не перевіряв, як живуть біженці, де вони живуть і чи взагалі проживають.

Вступивши на посаду, запевняє воєвода, вона здійснила шість перевірок, три з яких стосувалися місць колективного розміщення.

«Вони виявили низку порушень. Одна з ґмін не вела облік людей. Теоретично вона могла отримувати 40 злотих на день за людей, яких фактично не було», — пояснила Тереза ​​Кубас-Гуль.

Наприкінці червня цього року підкарпатські муніципалітети надіслали до воєводського управління інформацію, яка показала, що на їхній території є 925 біженців з України, з яких понад 800 живуть у приватних осіб.

Воєвода також повідомила, що у 2023 році було виплачено трохи більше одного мільйона 881 тисячі злотих за перебування біженців у місцях колективного розміщення, а до половини цього року - ще 792 тисячі злотих.

Угоди мали три ґміни: Жакліків, ​​Нова Демба та Кросно. Однак ті, хто приймав біженців у своїх домівках, водночас виставили рахунки на більш, як 49 395 000 злотих, йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, на прохання України Польща заохочуватиме українців повертатися додому для служби в армії.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті