У Польщі серед українських біженок зменшився відсоток охочих повернутися додому "після закінчення війни" - опитування

Опитування, проведене науковцями Лабораторії вивчення війн і катастроф Педагогічного університету у Кракові, показало, що серед українських біженок у Польщі зменшився відсоток охочих повернутися додому "після закінчення війни". Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на газету Rzeczpospolita.

Зазначається, що у попередньому дослідженні (у жовтні 2024 року) це було 42%, тепер - 31%.

Одночасно повернутися додому "після повного закінчення війни" хоче 61% українок, 40% - "після закінчення воєнних атак".

"Українські біженки - це переважно представниці середнього класу, більшість із яких працює (60%), але три четвертих - нижче рівня кваліфікації. Головною проблемою, яка заважає у пошуку роботи, є незнання польської мови (68%), а також невизнання українського диплому та низькоплатні посади, які пропонують на ринку праці в Польщі", - йдеться у повідомленні.

35% анкетованих українок зазначили, що поляки не хочуть брати на роботу українців, 19% вказали на високу конкуренцію на ринку праці, 17% - на віддаленість можливих місць робти від місця проживання.

Поріняно з попередніми роками українські біженки частіше відвідують свою родину постійно - 10%, 33% - кілька разів від приїзду до Польщі, водночас 35% - жодного разу не відвідали Україну. Українки також інакше відчувають ставлення польського суспільства. Воно змінилося з позитивного, яке все ще переважає, до нейтрального - на це вказали 39% українок. Негативне ставлення відчувають 18% українських біженок.  

Українським біженкам у Польщі найбільше докучає непевність і відсутність зрозумілих планів щодо майбутнього - на це вказало 61%, а також розлука з близькими - 57%.

Найбільше українські біженки цінують у Польщі стан безпеки (76%) та транспорт (76%). Зростає відсоток жінок, які відчувають проблеми з психологічним станом, аж 39% зверталися до психолога. Як собі радять з такими проблемами? 60% намагаються мобілізуватися й вирішувати проблеми. Більше третини жінок спостерігають погіршення поведінки своїх дітей після приїзду до Польщі.

Керівник дослідницької групи професор Пьотр Длугош підкреслив, що головною проблемою, яку виявили ці дослідження, є поганий психологічний стан українських жінок. На його думку, однією з головних причин є те, що жінки виконують роботу нижчу за іхній професійний рівень. Є й інші причини. «Здавалося би, що час лікує рани, але в цьому випадку говоримо про акумульовану кризу», — каже професор.

Як повідомлялося, уряд України надав понад 150 млн грн на сприяння поверненню українських біженців.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
23.04.2025
14:45

«Точкою, до якої мають бути досягнуті важливі домовленості, має стати 9 травня». Російські ЗМІ про Україну

Якщо США все ж таки відмовляться від посередницьких зусиль із врегулювання українського конфлікту, це стане публічною поразкою Трампа, який ще під час передвиборчої програми обіцяв покінчити з конфліктом.
Світ
22.04.2025
08:29

Альтернативи американській зброї, неонацистські союзники Путіна і авторитарний Зеленський. Західні медіа про Україну

“Наразі Patriot залишаються незамінними для протиповітряної оборони Європи. Пройдуть роки, перш ніж у неї з’явиться власний захисний щит із системою SAMP/T”
Країна
21.04.2025
12:03

«Хочу багато грошей, щоб викупити Росію і закінчити війну». Про це зараз мріють наші діти…»

Є в мене таке гасло: Навіть якщо ти знаєш, що завтра кінець Світу  -  обов'язково саджай  сьогодні дерево.
Всі статті