На Харківському напрямку загинув лідер Добровольчого руху ОУН Микола Коханівський. Його батальйон тримав оборону ДАП

Український військовий і громадський діяч, лідер Добровольчого руху ОУН Микола Коханівський загинув на фронті у віці 53 років. Про це повідомила дружина дисидента Степана Хмари Роксолана Хмара у Facebook у понеділок, 10 червня, - пише NV.

«Він був найкращим із найкращих. Він був Другом, соратником, рідним із найрідніших. За що нам це все?! Він, який воював із 14 року, був командиром ОУН, який, як зіницю ока, беріг кожного воїна. Вони йому не дали створити батальйон ОУН і бути комбатом, там, де він був на своєму місці. Мій Степан був першим номером у цьому батальйоні. І наш Тарас теж був там, на початку повномасштабного вторгнення», — написала вона.

Екс-командир батальйону Донбас Семен Семенченко написав у Facebook, що Коханівський загинув на Харківському напрямку під Вовчанськом.

Микола Коханівський у 2011 році ініціював і очолив громадську ініціативу Комітет звільнення політв'язнів, яка вимагала звільнити всіх політичних в’язнів режиму Віктора Януковича.

Того ж року вступив до лав ОУН. З початком війни на сході України на базі першої Київської сотні ОУН ім. Євгена Коновальця (сформував її під час Революції гідності) розпочав формування боєздатного підрозділу для захисту України. Пізніше цей підрозділ долучився до батальйону Азов, а в серпні 2014 року остаточно отримав назву Добровольчий батальйон ОУН. Батальйон тримав оборону біля села Піски Донецької області до 2016 року.

Бійці батальйону ОУН у грудні 2014 року у складі 93-ї бригади зайняли метеостанцію Донецького аеропорту.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті