На Харківському напрямку загинув лідер Добровольчого руху ОУН Микола Коханівський. Його батальйон тримав оборону ДАП

Український військовий і громадський діяч, лідер Добровольчого руху ОУН Микола Коханівський загинув на фронті у віці 53 років. Про це повідомила дружина дисидента Степана Хмари Роксолана Хмара у Facebook у понеділок, 10 червня, - пише NV.

«Він був найкращим із найкращих. Він був Другом, соратником, рідним із найрідніших. За що нам це все?! Він, який воював із 14 року, був командиром ОУН, який, як зіницю ока, беріг кожного воїна. Вони йому не дали створити батальйон ОУН і бути комбатом, там, де він був на своєму місці. Мій Степан був першим номером у цьому батальйоні. І наш Тарас теж був там, на початку повномасштабного вторгнення», — написала вона.

Екс-командир батальйону Донбас Семен Семенченко написав у Facebook, що Коханівський загинув на Харківському напрямку під Вовчанськом.

Микола Коханівський у 2011 році ініціював і очолив громадську ініціативу Комітет звільнення політв'язнів, яка вимагала звільнити всіх політичних в’язнів режиму Віктора Януковича.

Того ж року вступив до лав ОУН. З початком війни на сході України на базі першої Київської сотні ОУН ім. Євгена Коновальця (сформував її під час Революції гідності) розпочав формування боєздатного підрозділу для захисту України. Пізніше цей підрозділ долучився до батальйону Азов, а в серпні 2014 року остаточно отримав назву Добровольчий батальйон ОУН. Батальйон тримав оборону біля села Піски Донецької області до 2016 року.

Бійці батальйону ОУН у грудні 2014 року у складі 93-ї бригади зайняли метеостанцію Донецького аеропорту.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті