На Дніпропетровщині почали навчати автодіагностиці жінок вразливих категорій

У Дніпропетровській області в рамках проекту "WE ACT II: Діємо задля жінок та їхніх можливостей" розпочалось навчання автодіагностиці для жінок вразливих категорій (ВПО, жінки з інвалідністю, партнерки військовослужбовців та ін.). Про це повідомила координаторка проекту у Дніпропетровській області Наталія Вітка.

Як повідомляляється, після закінчення курсів компʼютерної діагностики автомобілів жінки здобувають можливість працювати на СТО,  або розпочати власну справу. 

"Клієнтки Жіночий центр працевлаштування - Weso Ukraine продовжують розривати гендерні шаблони та опановують "чоловічі" професії, щоб розпочати власну справу та працевлаштуватись", - зазначила .Наталія Вітка.

Як повідомляється, на курсах жінки вивчають теорію та проходять повноцінну практику на СТО, а після складання іспиту отримують сертифікати міжнародного зразка та стартові набори для початку своєї справи.

"Жінки опановують різні професії, працюють за верстатом і за кермом автомобіля. Зміна конфігурації ринку праці України призводить до зростання дефіциту кадрів. Мобілізація, під яку підпадають, здебільшого, чоловіки, призводить до того, що все більше жінок працевлаштовуються на посади, які традиційно вважалися чоловічими. Попит на наш курс довів, що наші українські жінки готові займати будь-які посади та впевнено можуть впоратися з новими викликами", -зазначила  Наталія Вітка. 

Як повідомляється, від свого старту курси з компʼютерної діагностики авто вже пройшли 80 жінок з Миколаївської, Полтавської, Сумської та Дніпропетровської області.

Проєкт "WE ACT II: Діємо задля жінок та їхніх можливостей" реалізується Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, за фінансової підтримки Європейського Союзу (European Union in Ukraine), у партнерстві з ГО "Інноваційні соціальні рішення".

Нагадаємо, ГО з Луганщини "Майстерня щастя" готує жінок, у тому числі ВПО, до активної участі в управлінні власними громадами. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті