ГО з Луганщини "Майстерня щастя" готує жінок, у тому числі ВПО, до активної участі в управлінні власними громадами

Громадська організація "Східноукраїнський центр підтримки жінок "Майстерня щастя" проводить низку заходів, націлених на залучення жінок до управлінні громадами, протягом лютого в Закарпатській області. Про це "ОстроВу" повідомила керівниця організації Марина Бражнікова 14 лютого.

"Наша мета - стимулювати участь жінок і дівчат в управлінні громадами, в яких вони мешкають, - каже Бражнікова. - Наразі ми працюємо з жінками в Закарпатській області, проте серед них чимало переселенок, і після деокупації регіонів, зокрема Луганської області, вони планують повернутись додому й працювати на благо своїх громад".

Наразі відбувся перший із запланованих заходів цього спрямування - діалог на тему "Участь жінок і дівчат в управлінні місцевими громадами", у якому взяли участь і чоловіки.

"Зустріч проходила у Жіночому просторі для діалогу у Сваляві", - уточнює керівниця ГО "Майстерня щастя".

Вона зазначає, що заходи Жіночого простору для діалогу відбуваються у приміщенні гуманітарного хабу, створеному Старобільською РВА та ГО "ЦСР "Дієва громада". Отже, до заходів долучається досить великий відсоток переселенців і переселенок саме з Луганської області, зі Старобільщини. 

"Наша організація також релокована зі Старобільського району, й ми принципово не створюємо нову ГО, яка позиціонувалась би як Закарпатська. Те, що ми позиціонуємо себе саме як активістів і активісток з Луганської області, дозволяє зберігати кадровий потенціал, а також продовжувати знайомити між собою людей, які планують повернутись у Луганську область після деокупації та працювати там", - каже Бражнікова.

Під час зустрічі, яка вже відбулась у лютому, мова в першу чергу йшла про наявну нині в українському суспільстві тенденцію зниження реального впливу жінок на процеси прийняття рішень в громадах - про причини цієї тенденції і її наслідки.

Наступна зустріч відбудеться найближчими днями.

Слідкувати за заходами ГО "Майстерня щастя" можна на сторінці організації у Facebook. До деяких заходів модна долучатись онлайн, що й роблять періолично жінки з Луганської області, розкидані по інших регіонах України.

Раніше повідомлялось, що кількаденний тренінг для жінок-переселенок "Основи фінансової грамотності та бізнес-планування" стартував у місті Свалява Закарпатської області 13 жовтня

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті