Мостоукладальники BIBER та вантажівки Zetros: Німеччина ще передала Україні допомогу

Україна отримала він Німеччині ще 6 мостоукладальників BIBER, вантажівки Zetros, маскувальні сітки та аптечки. На сайті німецького уряду оновили  список допомоги, яку передали Україні, - пише Мілітарний 26 лютого.

До нього увійшли:

  • 6 мостоукладальників BIBER
  • 8 вантажівок Zetros
  • 20 000 аптечок
  • 10 зимових маскувальних сіток.

"Зазначимо, що вантажівки Zetros виготовляє компанія Daimler AG. Вони використовуються для роботи в умовах екстремального бездоріжжя. Вантажівка має компонування, яке забезпечує швидкий доступ до двигуна для його ремонту та кращу стійкість автомобіля", - йдеться у повідомленні.

Zetros використовують в енергетичному секторі та нафтовидобуванні, у будівництві, для рятувальних робіт, для перевезення пасажирі та вантажів у екстремальних умовах. З вантажівки можна зробити евакуатор, кран, люльку, мобільний генератор, самоскид, заправник тощо.

Zetros доступний в трьох модифікаціях: Zetros 1833A (4×4), Zetros 2733A (6×6), Zetros 2743A (6×6).

Нагадаємо, в липні 2022 року уряд Німеччини повідомив, що передасть Україні 16 мостоукладальників BIBER. Зараз вже передано 9 з них.

Також видання пишу, що Biber – це інженерно-бойова машина, яка несе та розгортає міст на переправі через річки, протитанкові рови та інші перешкоди. Всього для армії Німеччини збудовано 105 таких машин.

Також таку техніку експлуатують Австралія, Канада,  Нідерланди та Італія.

Biber базується на шасі танку Leopard 1. Замість башти він оснащений системою зведення мосту. Міст укладається горизонтально, основна перевага такої конструкції – непомітність для противника.

Міст має алюмінієву конструкцію та складається з двох секцій по 11 метрів. Загальна довжина – 22 метри і може охопити перешкоду довжиною 20 метрів.

Міст укладається впродовж трьох хвилин, у режимі транспортування секції переносяться одна над одною.

Екіпаж машини складається із двох людей: водія та командира.

Крім того, в опублікованому списку допомоги вказано, що очікується передача Україні 300 000 боєприпасів для ЗСУ Gepard.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті