Міжнародний суд у Гаазі почав розгляд по суті позову України проти росії

У Міжнародному суді ООН у Гаазі у вівторок, 6 червня, відбулися перші слухання, присвячені розгляду по суті позову України проти росії. Про це повідомляє DW.

Зазначається, що суд було подано у зв'язку з імовірним порушенням російською стороною двох міжнародних конвенцій - про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію будь-яких форм расової дискримінації.

Кульмінацією шестирічної роботи назвав засідання в Гаазі посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич після закінчення першого дня слухань. Це - перший процес України проти росії, який у міжнародній судовій інстанції дійшов до стадії розгляду по суті, зазначив він.

6 червня свої аргументи п'ятнадцяти суддям у Гаазі представляла українська сторона. У першій частині засідання адвокати розглядали дії проросійських сепаратистів на Донбасі, що призвели до загибелі й поранень мирних громадян, зокрема аварію "Боїнга" "Малайзійських авіаліній", обстріл житлових районів Краматорська та Маріуполя, пасажирського автобуса поблизу Волновахи, вибухи на мітингу і в нічному клубі в Харкові.

Українська сторона наполягає на тому, що всі ці трагічні події сталися, оскільки росія свідомо постачала сепаратистам озброєння, продовжуючи поставки після кожного подібного епізоду, відмовлялася співпрацювати з Києвом у питаннях прикордонного контролю нелегальних поставок озброєнь, розслідування фінансування сепаратистських збройних формувань і судового переслідування відповідальних осіб.

Представлені РФ у письмовому вигляді контраргументи адвокати назвали "несумісними з реальністю і не підкріпленими доказами".

"Росія не вжила практичних заходів для запобігання терактам", - заявила адвокат Кловіс Тревіно.

Друга частина слухань була в основному присвячена звинуваченням на адресу росії в ухваленні систематичних заходів щодо расової дискримінації в анексованому Криму стосовно кримських татар та етнічних українців, включно з викраденнями, зникненням, убивствами, позасудовими обшуками та затриманнями, обмеженням викладання української та кримськотатарської мов.

"Цей шаблон дій не тільки призвів до дискримінації як до слідства, а й ставив її собі за мету", - заявила адвокатка Аманда Тунінетті.

Вказується, що представник російської делегації на процесі відмовився від спілкування з журналісткою DW.

Слухання сторін по суті справи триватимуть 8, 12 і 14 червня, а наступним етапом буде винесення вердикту. Очікується, що на ухвалення рішення суду ООН знадобиться щонайменше кілька місяців. Рішення Міжнародного суду ООН є обов'язковим до виконання для обох сторін.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті