Міжнародний суд у Гаазі почав розгляд по суті позову України проти росії

У Міжнародному суді ООН у Гаазі у вівторок, 6 червня, відбулися перші слухання, присвячені розгляду по суті позову України проти росії. Про це повідомляє DW.

Зазначається, що суд було подано у зв'язку з імовірним порушенням російською стороною двох міжнародних конвенцій - про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію будь-яких форм расової дискримінації.

Кульмінацією шестирічної роботи назвав засідання в Гаазі посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич після закінчення першого дня слухань. Це - перший процес України проти росії, який у міжнародній судовій інстанції дійшов до стадії розгляду по суті, зазначив він.

6 червня свої аргументи п'ятнадцяти суддям у Гаазі представляла українська сторона. У першій частині засідання адвокати розглядали дії проросійських сепаратистів на Донбасі, що призвели до загибелі й поранень мирних громадян, зокрема аварію "Боїнга" "Малайзійських авіаліній", обстріл житлових районів Краматорська та Маріуполя, пасажирського автобуса поблизу Волновахи, вибухи на мітингу і в нічному клубі в Харкові.

Українська сторона наполягає на тому, що всі ці трагічні події сталися, оскільки росія свідомо постачала сепаратистам озброєння, продовжуючи поставки після кожного подібного епізоду, відмовлялася співпрацювати з Києвом у питаннях прикордонного контролю нелегальних поставок озброєнь, розслідування фінансування сепаратистських збройних формувань і судового переслідування відповідальних осіб.

Представлені РФ у письмовому вигляді контраргументи адвокати назвали "несумісними з реальністю і не підкріпленими доказами".

"Росія не вжила практичних заходів для запобігання терактам", - заявила адвокат Кловіс Тревіно.

Друга частина слухань була в основному присвячена звинуваченням на адресу росії в ухваленні систематичних заходів щодо расової дискримінації в анексованому Криму стосовно кримських татар та етнічних українців, включно з викраденнями, зникненням, убивствами, позасудовими обшуками та затриманнями, обмеженням викладання української та кримськотатарської мов.

"Цей шаблон дій не тільки призвів до дискримінації як до слідства, а й ставив її собі за мету", - заявила адвокатка Аманда Тунінетті.

Вказується, що представник російської делегації на процесі відмовився від спілкування з журналісткою DW.

Слухання сторін по суті справи триватимуть 8, 12 і 14 червня, а наступним етапом буде винесення вердикту. Очікується, що на ухвалення рішення суду ООН знадобиться щонайменше кілька місяців. Рішення Міжнародного суду ООН є обов'язковим до виконання для обох сторін.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
02.04.2025
14:44

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну 

"Все, «медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився? Чи гнів Трампа знову «швидко розсіється» - і ми продовжимо ці, вочевидь, безперспективні переговори?"
Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Донецьк Світ
30.03.2025
19:12

У Підмосков'ї заговорили «західно-українською» мовою і «побудували» Львів. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін долучився до зйомок пропагандистського серіалу про шахтарів Донбасу. Він особисто побував на підмосковному знімальному майданчику проєкту з робочою назвою «Порода», де ознайомився з декораціями умовної...
Всі статті