Між Києвом і Братиславою запустять залізничне сполучення

Україна та Словаччина планують розширити залізничне сполучення, вже наприкінці року Київ хочуть з’єднати з основними словацькими містами — Братиславою та Кошице. Також країни поліпшать автомобільне сполучення. Про це повідомляє Громадьске з посиланням на заступника міністра розвитку громад та територій Сергія Деркача за підсумком міжурядових консультацій України й Словаччини.

За його словами, залізничне сполучення стане можливим зі зручною пересадкою в Чопі, що на Закарпатті. 

Нині в роботі будівництво вузької колії до Ужгорода, що дасть змогу забезпечити пасажирське сполучення Братислава — Чоп до Ужгорода. За словами Деркача, у графіку руху на 2025-2026 роки — запустити цей напрямок. 

Також у планах розвиток пункту пропуску  «Павлове — Матіовце». Наразі він працює як вантажний. Уряди ж домовились змінити профільну угоду, щоб використовувати його як пасажирський.

Під час консультацій українці та словаки обговорили й автомобільні пункти пропуску.

Нині уряди вже фіналізують текст угоди про спільний митний та прикордонний контроль. Нині документ у словацької сторони. Деркач наголосив, що найближчим часом очікують направлення угоди до Єврокомісії для коментарів.

Країни домовились розширити пункт пропуску «Ужгород — Вишнє Нємецьке» для пішоходів. 

Водночас триває робота над його модернізацією. Зокрема, Київ реконструює наявний та будує новий пасажирський термінал, розмежовує рух вантажного та пасажирського транспорту. У Мінвідновлення пояснили, що це дозволить збільшити пропускну спроможність. 

Також українські урядовці працюють над збільшенням вантажності для пункту пропуску «Малий Березний — Убля». 

За словами Деркача, Київ прагне, щоб його перетинали вантажівки до 5 тонн. Тим часом словаки наразі вивчають таку можливість. Рішення дозволило розвантажити рух на «Ужгороді».

Нагадаємо, прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль 7 жовтня провів зустріч із прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті