Кучма розповів про одержимість путіна і про те, чим стане для США можлива поразка України

Експрезидент України Леонід Кучма переконаний, що путін не погодиться на мирні переговори. Про це Кучма сказав в інтерв'ю виданню The Guardian, опублікованому 11 грудня.

"Нереалістично думати, що Путін погодиться на мирні переговори. Він вже заявив, що чотири українські області на півдні та сході "належать" росії, він не може підписати документ, в якому буде сказано, що він не отримав того, що хотів. Йому доведеться пояснювати це росіянам", - сказав Кучма.

Він переконаний, що метою путіна було не лише захопити українську землю, але й знищити саму "концепцію" України, як "конкурентної альтернативи Росії". 

"Доказом цього є жахливі людські втрати і репутаційні жертви, на які Путін готовий піти заради цього", - сказав Кучма.

За його словами, перші ознаки ревізіоністських амбіцій Москви з’явилися у 2003 році. Путін, новий президент росії, висунув претензії на невеликий острів Тузла в Чорному морі, між Кримом і материковою частиною росії. Того разу путін відступив. На думку Кучми, путін дав подальші "чіткі сигнали" про свій намір розширити кордони росії за допомогою сили, коли у 2008 році відправив війська до сусідньої Грузії, а навесні 2014 року він продовжив це, захопивши Крим.

"Було вкрай неприємно, що світ не відреагував. Він мовчав, Путін зрозумів, що може робити все, що завгодно, тому що не було принципової реакції", - зазначив Кучма. 

Він також сказав, що поразка України у війні є неприйнятною для США.

"Ми повинні сподіватися, що Байден зможе провести закон. США програли Афганістан. Поразка України означає, що США втрачають обличчя перед усім світом", - сказав Кучма. 

На питання, чи може Київ перемогти в час, коли міжнародна солідарність, схоже, слабшає, він відповів: "Я вірю в перемогу. Я не можу існувати по-іншому".

Раніше повідомлялось, що Кучма презентував книгу "Україна - не Росія. Двадцять років потому".

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті