Кучма презентував книгу "Україна - не Росія. Двадцять років потому"

Другий президент України Леонід Кучма презентував книгу "Україна - не Росія. Двадцять років потому". Про це повідомляє Інтерфакс-Україна 20 листопада.

"20 років тому я хотів на зрозумілих їм прикладах пояснити, чому ми різні нації, чому Україна - не Росія. Чому вони мають залишити нас у спокої, якщо не здатні на рівноправні відносини, на дружбу", - сказав Кучма на презентації.

Колишній президент додав, що нова книга тепер не намагається нічого пояснювати росіянам.

"Вона для українського читача, для своїх. Усі добрі слова про Росію, сказані колись, спалила, випалила сама Росія", - сказав Кучма.

Рішення написати книгу виникло у екс-президента після того, як у січні цього року росіяни знищили ракетою будинок у Дніпрі, і на світлині з місця зруйнованого будинку він побачив пошкоджену вогнем свою книгу "Україна - не Росія".

Я дивився на фото і подумки бажав, щоб незнайомий читач моєї книжки в будинку, в якому вона була, вижив із цього пекла. А ще я думав, а що було на тих сторінках, що було в тих рядках, які спалила Росія. Несподівано я подумав, що там було саме те, що я писав росіянам, коли ще вірив, що з ними можна ще якось нормально говорити, щось пояснювати їм. А тепер воно згоріло, все. Саме тоді я прийняв рішення перевидати книгу", - наголосив Кучма.

Також він зазначив, що сьогодні йому зрозуміло, що "країна Z" ніколи не досягне взагалі нічого. Принаймні доти, доки залишається "країною Z".

Як повідомлялось раніше, у Києві презентували книгу "Очі Маріуполя".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті