Країни-учасники саміту з продбезпеки виділять 44 млн доларів на програму "Зерно з України"

Держави-учасниці Третього Міжнародного саміту з продовольчої безпеки погодили подальше фінансування української ініціативи Grain from Ukraine (''Зерно з України''). Йдеться про виділення близько 44 мільйонів доларів на дану програму. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Цей саміт під егідою гуманітарної програми Grain from Ukraine відбувся у Києві 23 листопада - у День пам'яті жертв голодоморів в Україні. Захід об'єднав світових лідерів, міністрів, представників міжнародних організацій та провідних експертів.

"За результатами саміту країни-учасниці заявили про подальшу фінансову підтримку програми ''Зерно з України'' на загальну суму в близько 44 млн доларів США", - розповіли в українському зовнішньополітичному відомстві..

На даному саміті, серед іншого, презентували досягнення програми Grain from Ukraine. За нею Україна вже доставила понад 286 тисяч тонн продовольчої допомоги вразливим категоріям населення в Африці.

Також на заході була прийнята Спільна заява щодо зобов'язань, та визначення "основи для подальших дій світової спільноти, спрямованих на боротьбу з голодом, підтримку вразливих категорій населення, сприяння сталому розвитку сільського господарства та забезпечення проєктів, спрямованих на інвестиції в здоров'я майбутніх поколінь".

"Окремою темою заходу стала триваюча агресія Росії, яка завдала значних втрат аграрному сектору України та значно вплинула на глобальний продовольчий ринок", - розповіли в МЗС.

Як поінформували у міністерстві, учасники саміту наголосили, що цілеспрямовані атаки на портову інфраструктуру України та зерносховища, блокування постачання зерна загрожують продовольчій безпеці мільйонів людей у всьому світі.

Статті

Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Всі статті