Фільм "20 днів у Маріуполі" отримав кінопремію "Оскар" як Найкращий документальний фільм

Документальний фільм Мстислава Чернова про перші дні вторгнення росії в Маріуполь отримав кінопремію "Оскар-2024" за "Найкращий документальний фільм". Про це стало відомо з прямої трансляції оголошення переможців 11 березня.

96-та церемонія нагородження проходила у театрі "Долбі" у Лос-Анджелесі.

"20 днів у Маріуполі" - перша за всю історію українська стрічка, яка пройшла кваліфікацію та потрапила до списку номінантів на "Оскар" і отримала кінопремію.

Фільм "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Команда стрічки «20 Днів у Маріуполі» — Євген Малолєтка, Василіса Степаненко, Мішель Мізнер, Мстислав Чернов, Рейні Аронсон-Рат та Дерл МакКрудден на червоній доріжці 96-ї церемонії вручення «Оскар».

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Фільм потрапив одразу до двох категорії "Оскара-2024" — як найкращий документальний та міжнародний фільм.Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.У листопаді 2023 року фільм виклали у відкритий доступ американського YouTube.

Світова премʼєра документальної стрічки відбулася на престижному американському фестивалі незалежного кіно "Санденс" у січні 2023 року. Перший показ - і одразу перша нагорода - приз глядачів. 

За понад рік на чисельних кінофестивалях у всьому світі фільм про облогу українського Маріуполя здобув 28 нагород, серед яких відзнаки Міжнародного кінофестивалю в Клівленді, Національної ради кінокритиків США та нагорода BAFTA, яку називають британським "Оскаром", за найкращий документальний фільм.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті