Фільм "20 днів у Маріуполі" здобув нагороду Septimius Awards у Нідерландах

Документальний фільм режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» переміг в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм» на премії Septimius Awards у Нідерландах. Про це йдеться на сайті премії, пише Громадське.

Церемонія нагородження відбулася 20 серпня в Амстердамі. Нагороду отримала продюсерка Василіса Степаненко, яка спільно з режисером працювала в оточеному росіянами Маріуполі у 2022 році. На сцену вона вийшла з Анастасією, яка лежала вагітною в половому будинку Маріуполя під час бомбардувань.

«Це величезна честь — бути на сцені з цією родиною. Вона (Анастасія — ред.) була вагітна своїм сином, коли росіяни бомбили пологовий будинок. Сьогодні йому майже три роки, як і війні… Я приїхала сюди з України, і вже завтра я повернуся, аби продовжити робити репортажі, розповідати ці важливі історії. Завдяки вам та фільмам ми можемо розповісти ці важливі історії», —  сказала Степаненко зі сцени після вручення нагороди.

Septimius Awards — це міжнародна премія, яка приділяє увагу різним жанрам, серед яких документальні, художні, анімаційні фільми та телесеріали. Особливу увагу премія приділяє виявленню нових талантів. 

«20 днів у Маріуполі» — це документальна робота Мстислава Чернова, який у березні 2022 року разом із колегою — фотографом Євгеном Малолєткою — були останніми з цивільних журналістів, які лишалися в Маріуполі, що опинився в повній блокаді російських військ До стрічки, зокрема, увійшли кадри російських обстрілів та бомбардування пологового будинку.

В українському прокаті фільм «20 днів у Маріуполі» став найкасовішим серед документального кіно. Раніше стрічка отримала премію BAFTA, яку часто називають британським аналогом «Оскара», та премію Тіма Гетерінґтона, яку вручають за висвітлення гуманітарних історій. Крім того, Мстислав Чернов за роботу в Маріуполі отримав Пулітцерівську премію та відзнаку Гільдії режисерів Америки (DGA Awards).

«20 днів у Маріуполі» став першим саме українським фільмом за часів незалежності, що потрапив до шортлістів «Оскара». Раніше лише декілька стрічок у спільному виробництві з Україною опинялися в коротких списках. Далі фільм потрапив у номінанти Американської кіноакадемії.

Зрештою, стрічка «20 днів у Маріуполі» здобула премію «Оскар» у номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм». Це перше українське кіно, яке здобуло цю престижну нагороду Американської кіноакадемії.

Стрічка доступна для перегляду на платформах Sweet.TV, Megogo, «Київстар ТБ», Takflix і Volia TV. Також  її можна переглянути на платформах Amazon, AppleTV, Google Play Movies, Vudu та Microsoft.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті