Десять років потому: влада «ДНР» продовжує брехати і звинувачувати Україну у знищенні Росією малазійського «Боїнга»

У десяту річницю знищення російськими окупантами малайзійського пасажирського лайнера в небі над Донецькою областю ватажок «ДНР» Денис Пушилін укотре звинуватив у цьому злочині Україну. 

«Того фатального дня 17 липня 2014 року ми вкотре переконалися, що злочинна київська влада готова піти на будь-які провокації і не зупиниться ні перед чим, аби звинуватити непокірний Донбас і Росію», - традиційно для російської пропаганди розродився він відверто брехливою промовою.

Як повідомлялося раніше, Європейський Союз неодноразово закликав Росію взяти на себе відповідальність за цю трагедію і повною мірою співпрацювати у справі відправлення правосуддя. 

У листопаді 2022 року суд у Гаазі засудив трьох осіб - росіян Ігоря Гіркіна та Сергія Дубінського, і громадянина України Леоніда Харченка - до довічного ув'язнення за їхню участь у катастрофі малайзійського Boeing 777. Представлені під час розгляду справи докази не залишили сумніву, що зенітно-ракетний комплекс «Бук», який знищив цивільний борт, належав збройним силам Російської Федерації. У лютому 2023 року було доведено, що тоді ще президент РФ Володимир Путін причетний до катастрофи MH17 і особисто схвалив постачання ППО на територію України.

Літак компанії Malaysia Airlines («Малайзійські авіалінії»), що прямував рейсом MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура, було збито 17 липня 2014 року на сході України в районі воєнних дій між збройними силами країни і так званим «ополченням ДНР», яке по суті було частиною російських окупаційних військ.  Унаслідок цього загинуло 298 осіб.

Статті

Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Всі статті