"Ганьба для міжнародної судової системи": Буданов прокоментував рішення Міжнародного суду ООН у частині звинувачень РФ у фінансуванні тероризму

Начальник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов назвав "ганьбою для міжнародної судової системи" рішення Міжнародного суду ООН у частині звинувачень держави-агресора росії у фінансуванні тероризму. Відповідний коментар Буданова опублікувало французьке видання "Liberation" 10 лютого.

"Це ганьба для міжнародної судової системи, це рішення суду є помилкою і катастрофою. Невизнання очевидних фактів матиме дуже важливі наслідки, передусім для багатьох цивілізованих країн", - сказав керівник ГУР.

Уточнюється, що  мова йде про рішення Міжнародного суду ООН від 31 січня 2024 у справі "Україна проти росії", де росії, між іншим, були пред’явлені звинувачення у порушенні норм Конвенції про фінансування тероризму. Згідно з трактуванням Суду, росію не можна визнавати спонсором тероризму, оскільки російський ЗРК "Бук", яким у 2014 році вбили 298 цивільних пасажирів та членів екіпажу "Боїнга" МН-17, є зброєю, а не грошима. За словами Буданова, відповідне рішення Суду породжує серйозні ризики. 

"Виходить, якщо держава-агресор дасть терористам ЗРК, але не гроші, і вони зіб'ють цивільний "Боїнг", то, в принципі, це не буде тероризмом", - пояснив свою позицію Буданов.

Раніше повідомлялось, що Міжнародний суд ООН у Гаазі ухвалив попереднє рішення щодо юрисдикції у справі України проти РФ про спотворення поняття геноциду.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті