Боррель закликав до військово-морського патрулювання в Тайванській протоці

Керівник зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Жозеп Боррель закликав військово-морські сили Євросоюзу патрулювати Тайванську протоку в якості демонстрації прихильності. Про це він написав у статті, опублікованій в Journal Du Dimanche, - передає "Європейська правда".

Жозеп Боррель заявив, що Європа повинна бути дуже присутня в регіоні і що це питання стосується континенту "в економічному, комерційному і технологічному плані".

"Європа повинна бути дуже присутня в цьому питанні, яке стосується нас економічно, комерційно і технологічно. Ось чому я закликаю європейські військово-морські сили патрулювати Тайванську протоку, щоб продемонструвати прихильність Європи свободі судноплавства в цьому абсолютно важливому регіоні" – наголосив він.

"Водночас ми повинні бути пильними щодо провокацій і надмірних торгів. Переважна більшість тайванського народу вважає, що мирний статус-кво є найбільш прийнятним рішенням. Тому давайте будемо твердими у дотриманні цього принципу" – додав Боррель.

Його слова перегукуються з коментарями, які він зробив під час дебатів щодо Китаю в Європейському парламенті у вівторок.

"Тайвань, безумовно, є частиною нашого геостратегічного периметру, який гарантує мир", – сказав тоді Боррель. "Не тільки з моральних міркувань дії проти Тайваню повинні бути обов'язково відкинуті. Це також тому, що в економічному плані це було б надзвичайно серйозно для нас, оскільки Тайвань відіграє стратегічну роль у виробництві найсучасніших напівпровідників", – сказав він.

Заклик Борреля до військово-морського патрулювання з'явився через два тижні після того, як Китай розпочав триденні навчання навколо Тайваню, імітуючи цілеспрямовані удари і блокаду острова.

Як повідомлялося раніше, президент Франції Емманюель Макрон розраховує на главу КНР Сі Цзіньпіна, щоб "образумити Росію".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті