Боррель закликав до військово-морського патрулювання в Тайванській протоці

Керівник зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Жозеп Боррель закликав військово-морські сили Євросоюзу патрулювати Тайванську протоку в якості демонстрації прихильності. Про це він написав у статті, опублікованій в Journal Du Dimanche, - передає "Європейська правда".

Жозеп Боррель заявив, що Європа повинна бути дуже присутня в регіоні і що це питання стосується континенту "в економічному, комерційному і технологічному плані".

"Європа повинна бути дуже присутня в цьому питанні, яке стосується нас економічно, комерційно і технологічно. Ось чому я закликаю європейські військово-морські сили патрулювати Тайванську протоку, щоб продемонструвати прихильність Європи свободі судноплавства в цьому абсолютно важливому регіоні" – наголосив він.

"Водночас ми повинні бути пильними щодо провокацій і надмірних торгів. Переважна більшість тайванського народу вважає, що мирний статус-кво є найбільш прийнятним рішенням. Тому давайте будемо твердими у дотриманні цього принципу" – додав Боррель.

Його слова перегукуються з коментарями, які він зробив під час дебатів щодо Китаю в Європейському парламенті у вівторок.

"Тайвань, безумовно, є частиною нашого геостратегічного периметру, який гарантує мир", – сказав тоді Боррель. "Не тільки з моральних міркувань дії проти Тайваню повинні бути обов'язково відкинуті. Це також тому, що в економічному плані це було б надзвичайно серйозно для нас, оскільки Тайвань відіграє стратегічну роль у виробництві найсучасніших напівпровідників", – сказав він.

Заклик Борреля до військово-морського патрулювання з'явився через два тижні після того, як Китай розпочав триденні навчання навколо Тайваню, імітуючи цілеспрямовані удари і блокаду острова.

Як повідомлялося раніше, президент Франції Емманюель Макрон розраховує на главу КНР Сі Цзіньпіна, щоб "образумити Росію".

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті