Макрон прямо закликав Сі Цзіньпіна «образумити Росію»

Президент Франції Емманюель Макрон розраховує на главу КНР Сі Цзіньпіна, щоб «образумити Росію». З такою заявою французький лідер виступив 6 квітня під час двосторонньої зустрічі зі своїм китайським колегою у Пекіні, - повідомляє RFi.

Перед цією зустріччю Емманюель Макрон наголосив на «важливості» діалогу з Китаєм в умовах війни росії проти України, яка серйозно впливає на «глобальну безпеку та стратегічний баланс» у світі.

"Російська агресія проти України завдала удару по міжнародній стабільності. Я знаю, що можу розраховувати на вас у тому, щоб образумити Росію та привести всіх за стіл переговорів", - заявив французький лідер, звертаючись до свого китайського колеги під час офіційної двосторонньої зустрічі в Пекіні.

Сі Цзіньпін, зі свого боку, високо оцінив зв'язки з Францією у світі, який переживає «глибокі історичні зміни». За його словами, відносини між Парижем і Пекіном - незважаючи ні на що - пішли шляхом «позитивного та сталого розвитку».

Зустріч із Сі Цзіньпіном передували переговори з прем'єр-міністром Китаю Лі Цяном, а також зі спікером парламенту країни Чжао Лецзі.

Зазначається, що головне дипломатичне завдання візиту Макрону до КНР - умовити Китай відмовитися від постачання зброї росії. «Ми вважаємо, що можна відмовити їх від подальшого просування, не дати їм надто далеко просунутися у бік Росії», - сказав у коментарі franceinfo французький дипломат, який побажав залишитися анонімним.

«Є реальні причини думати, що Китай може піддатися спокусі постачати зброю в Росію, – зазначив співрозмовник franceinfo, – тому ми повинні дати їм зрозуміти, що це було б катастрофічним рішенням».

Напередодні, майже одразу після прибуття до Пекіна, Емманюель Макрон заявив, що «Китай може відіграти важливу роль» у врегулюванні війни в Україні, в тому числі завдяки своїм тісним зв'язкам із росією.

Французькі експерти з Китаю налаштовані не надто оптимістично. «Прогрес щодо українського досьє буде незначним», - наголосила в інтерв'ю franceinfo Аліс Екман, голова відділу Азії в Інституті досліджень безпеки Європейського Союзу.

Як повідомлялося, посол Китаю в ЄС заперечив, що Китай підтримує росію у війні проти України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті