Bloomberg: Амбіції України щодо F-16 затьмарені мовним бар'єром, проблемами запчастин та злітно-посадкових смуг

Рішення відправити Україні військові літаки F-16 на саміті НАТО цього тижня у Вашингтоні було затьмарене затримками, питаннями щодо запасних частин і мовним бар'єром між пілотами та інструкторами. Про це з посиланням на власні джерела, знайомі з питанням, пише інформагенція Bloomberg 12 липня.

"Цього літа Київ нарешті отримає винищувачі F-16, на яких він наполягав, щоб дати відсіч Росії, але в набагато меншій кількості, ніж він сподівався. За словами людей, знайомих з цим питанням, рішення відправити військові літаки - широко розрекламований елемент саміту НАТО цього тижня у Вашингтоні - було затьмарене затримками, питаннями щодо запасних частин і мовним бар'єром між українськими пілотами та їхніми іноземними інструкторами. Планувальники також стурбовані тим, що країна не має достатньої кількості злітно-посадкових смуг, а ті, що є, вразливі до російських атак", - йдеться у статті.

Як пише Bloomberg, в результаті Україна, можливо, зможе виставити ескадрилью F-16, від 15 до 24 літаків, "...що значно менше 300, про які закликали її лідери, за словами одного з людей".

Інше співрозмовник журналістів Bloomberg зазначає, що Київ розраховує отримати шість F-16 цього літа і до 20 до кінця року.

У статті йдеться, що виклики, пов'язанні з наданням Україні F-16, "були настільки серйозними, що викликали сумніви щодо розумності відправки літаків в Україну...  За кілька місяців після початку навчання пілотів, у тому числі 12 у США, поле бою змінилося: обидві сторони покладаються на дешеві безпілотники та Росію посилення протиповітряної оборони".

Видання цитує старшого наукового співробітника Центру нової американської безпеки Джима Таунсенда: "Людям не варто очікувати чудес від F-16 проти Росії". За словами Таунсенда, з точки зору вразливостей, аеродроми для F-16 "будуть гарними, соковитими цілями, і росіяни вже б'ють по деяких із них, просто як ласкаво просимо в реальний світ для цих F-16".

Крім того, високопоставлений чиновник НАТО перерахував три головні питання, які турбують планувальників. По-перше, за його словами, літаки потрібно переналаштовувати залежно від їхнього завдання, наприклад, розвідувального чи бойового. По-друге, в Україні не так багато довгих високоякісних злітно-посадкових смуг, необхідних для F-16, або укриттів, щоб захистити їх від нападу росії. По-третє, логістика підтримки літаків є складною: від потреби в запасних частинах до вимог до технічного обслуговування та пошуку інженерів. 

"Інший чиновник НАТО зазначив, що Україна намагається за лічені місяці досягти того, на що зазвичай йде три-чотири роки", - пише також Bloomberg.

Раніше Кулеба заявив, що обіцянка по F-16 в українському небі влітку 2024 року уже виконана.

Статті

Донбас
22.12.2024
19:05

Ватажки «ДНР» і «ЛНР» пообіцяли Путіну поселити безхатченків у вкрадені квартири і підвищити народжуваність. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня публікації в ЗМІ окупованого Донбасу були міцно зав'язані на прямій лінії кремлівського диктатора. Можна сказати навіть більше: «Знає кішка, чиє сало з'їла». Ватажки «республік» прекрасно знали, що жителі «ДНР/ЛНР» спробують...
Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Всі статті