Bloomberg: Амбіції України щодо F-16 затьмарені мовним бар'єром, проблемами запчастин та злітно-посадкових смуг

Рішення відправити Україні військові літаки F-16 на саміті НАТО цього тижня у Вашингтоні було затьмарене затримками, питаннями щодо запасних частин і мовним бар'єром між пілотами та інструкторами. Про це з посиланням на власні джерела, знайомі з питанням, пише інформагенція Bloomberg 12 липня.

"Цього літа Київ нарешті отримає винищувачі F-16, на яких він наполягав, щоб дати відсіч Росії, але в набагато меншій кількості, ніж він сподівався. За словами людей, знайомих з цим питанням, рішення відправити військові літаки - широко розрекламований елемент саміту НАТО цього тижня у Вашингтоні - було затьмарене затримками, питаннями щодо запасних частин і мовним бар'єром між українськими пілотами та їхніми іноземними інструкторами. Планувальники також стурбовані тим, що країна не має достатньої кількості злітно-посадкових смуг, а ті, що є, вразливі до російських атак", - йдеться у статті.

Як пише Bloomberg, в результаті Україна, можливо, зможе виставити ескадрилью F-16, від 15 до 24 літаків, "...що значно менше 300, про які закликали її лідери, за словами одного з людей".

Інше співрозмовник журналістів Bloomberg зазначає, що Київ розраховує отримати шість F-16 цього літа і до 20 до кінця року.

У статті йдеться, що виклики, пов'язанні з наданням Україні F-16, "були настільки серйозними, що викликали сумніви щодо розумності відправки літаків в Україну...  За кілька місяців після початку навчання пілотів, у тому числі 12 у США, поле бою змінилося: обидві сторони покладаються на дешеві безпілотники та Росію посилення протиповітряної оборони".

Видання цитує старшого наукового співробітника Центру нової американської безпеки Джима Таунсенда: "Людям не варто очікувати чудес від F-16 проти Росії". За словами Таунсенда, з точки зору вразливостей, аеродроми для F-16 "будуть гарними, соковитими цілями, і росіяни вже б'ють по деяких із них, просто як ласкаво просимо в реальний світ для цих F-16".

Крім того, високопоставлений чиновник НАТО перерахував три головні питання, які турбують планувальників. По-перше, за його словами, літаки потрібно переналаштовувати залежно від їхнього завдання, наприклад, розвідувального чи бойового. По-друге, в Україні не так багато довгих високоякісних злітно-посадкових смуг, необхідних для F-16, або укриттів, щоб захистити їх від нападу росії. По-третє, логістика підтримки літаків є складною: від потреби в запасних частинах до вимог до технічного обслуговування та пошуку інженерів. 

"Інший чиновник НАТО зазначив, що Україна намагається за лічені місяці досягти того, на що зазвичай йде три-чотири роки", - пише також Bloomberg.

Раніше Кулеба заявив, що обіцянка по F-16 в українському небі влітку 2024 року уже виконана.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.04.2025
19:12

Чужі тут ходять: дуже тимчасовий «уряд». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня авторів публікацій у місцевих Телеграм-каналах та інших пабліках потягнуло на філософію. Зрадники розумними словами намагалися довести, що Батьківщину вони не зраджували, що вона завжди була їм чужою. Важко повірити, що ці люди до...
Світ
02.04.2025
14:44

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну 

"Все, «медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився? Чи гнів Трампа знову «швидко розсіється» - і ми продовжимо ці, вочевидь, безперспективні переговори?"
Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Всі статті