Білий дім: Військ США на території України не буде, але ми зробимо все, щоб Україна мала все необхідне для захисту

Представник Білого дому Джон Кірбі вказав на "важливу відмінність" у думках президентів США і Франції Джо Байдена та Еммануеля Макрона щодо питання відправки військ в Україну. Про це Кірбі заявив, коментуючи зустрічі Байдена з Макроном і Зеленським у Франції, - повідомляє «Голос Америки».

Відповідаючи на запитання про те, чи поділяє Байден більш активну позицію французького лідера в питанні захисту України, Кірбі сказав: "Президент Байден повністю поважає прерогативи президента Макрона і його здатність висловлювати свої погляди на те, що відбувається в Україні, як і чому, і якою мірою французький народ реагуватиме на підтримку України. І [французи] підтримали Україну як летальними, так і нелетальними засобами, і ми вдячні їм за це. Вони є ключовим членом коаліції з 50 країн, які підтримують Україну. Водночас президент Сполучених Штатів і головнокомандувач ясно дав зрозуміти: американських військовослужбовців на території України не буде. Так було, і так буде й надалі".

Кірбі наголосив на "важливій відмінності" в думках Байдена і Макрона щодо питання відправки військ. За його словами, президент США в бесіді з французьким лідером чітко зазначив кілька моментів: "По-перше, ми зробимо все необхідне, щоб НАТО було укріплене і здатне було себе захистити. Саме тому він направив ще 20,000 американських військовослужбовців на Європейський континент і зробив так, щоб вони там залишалися, щоб східний фланг НАТО був добре захищений. І він ясно дав зрозуміти це не тільки нашим союзникам, а й Росії. По-друге, ми зробимо все, щоб Україна мала все необхідне для свого захисту. І ми будемо робити це відкрито. Сьогодні президент оголосив про виділення ще 225 мільйонів доларів у рамках пакету допомоги".

Кірбі пояснив, що йдеться про передачу Києву вже наявної на американських складах зброї.

"І по-третє, від самого початку Президент ясно дав зрозуміти, що ми не прагнемо Третьої світової війни і не прагнемо війни з Росією. І він знає і неодноразово заявляв, що ескалація цього конфлікту до такої міри буде жахливою не тільки для українського народу; вона може мати катастрофічні наслідки для всього Європейського континенту... Президент ясно дав зрозуміти це, і він продовжить на цьому наголошувати", - заявив Кірбі.

Коментуючи зустріч Байдена із Зеленським, представник Білого дому зазначив, що український лідер "поділився з президентом Байденом дуже відвертою оцінкою того, що відбувається і під яким тиском перебувають [ЗСУ], особливо на сході, на Донбасі".

Він підкреслив, що українці при цьому "змогли стримати наступ росіян, особливо навколо Харкова. Російські війська там дійсно фактично зупинилися; їхній наступ на Харків практично завершено, тому що вони наткнулися на першу лінію оборони Збройних сил України і фактично зупинилися, якщо не відступили".

"Але ми не можемо, як і українці, приймати це як належне. Вони хочуть не тільки зупинити росіян, а й відкинути їх назад. І президент [Байден]... запевнив президента Зеленського, що вони продовжать отримувати нашу підтримку", - наголосив Кірбі.

Як повідомлялося, Зеленський обговорив із Байденом оборонні спроможності України, ситуацію на полі бою та підготовку до підписання угоди про безпеку.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті