«Армія дронів»: на фронт відправлено 30 безпілотників-розвідників

В Україну прибула перша партія дронів, закуплених у межах програми «Армія дронів», - повідомляє інформагентство Міноборони 3 серпня.

30 мультикоптерів DJI Matrice 300 RTK вже за кілька днів надійдуть на фронт до наших захисників. Як розповів голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь, загалом закуплено 78 дронів-розвідників, у планах – ще більше.

«Наша мета – закупити близько 200 дронів-розвідників. Перша партія з 30 дронів DJI Matrice 300 днями вже буде у військових. Ще 48 мультикоптерів – доставлять в Україну наступного тижня. Після цього їх також передадуть Збройним Силам України», – зазначив він.

За словами очільника служби, час у польоті DJI Matrice 300 складає 55 хвилин, а максимальна висота – 7000 метрів. Також дрон оснащений технологією штучного інтелекту та камерами з тепловізорами, які здатні фокусуватись на цілях і виявляти потенційну небезпеку.

Юрій Щиголь уточнив, що наразі також закуплено 5 комплексів Fly Eye – безпілотних літальних апаратів зразка НАТО, які використовуються польськими спецпідрозділами. Один з них вже знаходиться в Україні, інші 4 – надходитимуть кожного тижня по одному.

Максимальна швидкість цього БПЛА становить 120-160 км/год, радіус застосування – до 50 км, практична стеля – 4000 м, розмах крил – 3,6 м, а довжина – 1,9 м.

«Один дрон DJI Matrice 300 коштує 720 тисяч гривень. Один комплекс Fly Eye, а точніше станція і два літачки, – 22 млн гривень, кожен окремо безпілотник – 5,8 млн гривень», – додав він.

Нагадаємо, «Армія дронів» – проєкт, започаткований Генеральним штабом ЗСУ та Міністерством цифрової інформації. Це комплексна програма, в рамках якої запланована системна закупівля дронів, їх ремонт, а також курси навчання відповідних фахівців. Проєкт стартував 1 липня цього року.

Як повідомлялося, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, проєкт "Армія дронів" вже залучив 755 мільйонів гривень – усі ці гроші підуть на закупівлю безпілотників для ЗСУ. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті