ООН прийняла резолюцію щодо України. США та РФ голосували проти

Генасамблея ООН у понеділок, 24 лютого, 93 голосами підтримала резолюцію, яка була висунута Україною та її партнерами. Про це повідомляє РБК-Україна.

Як повідомляється, проти проголосували, зокрема, США, РФ, Угорщина та Ізраїль. Водночас Китай утримався.

Резолюцію під назвою "Сприяння досягненню всеосяжного, справедливого і міцного миру в Україні" Україна внесла спільно з більш ніж 50 державами, зокрема більшістю європейських країн.

Як зазначається, документ загалом витриманий у дусі іншої резолюції щодо України, яку Генасамблея ухвалила два роки тому, 23 лютого 2023 року, до першої річниці повномасштабного російського вторгнення. Тоді за неї віддали голоси 141 країна-член ООН, лише сім (Росія та її сателіти) виступили проти.

Ця резолюція чітко називає російську агресію - агресією, підтверджує суверенітет України в її міжнародно визнаних кордонах, закликає до встановлення міцного миру вже цьогоріч, але тільки на основі принципу "територіальної цілісності держав", а також вимагає, щоб Росія "повністю та беззастережно вивела всі свої збройні сили з території України" та припинила воєнні дії проти України і будь-які напади на цивільних осіб та інфраструктуру.

Спочатку передбачалося, що і нинішню резолюцію, тим паче внесену такою кількістю західних країн, знову буде підтримано без особливих складнощів. Але раптово свій, альтернативний проект резолюції внесли Сполучені Штати.

На відміну від відносно об'ємного документа українського авторства, американський проєкт резолюції вмістився в дев'ять рядків і "закликає до встановлення міцного миру між Україною та Російською федерацією", не вказуючи при цьому ані умов чи параметрів цього миру, ані навіть того, хто є агресором, а хто - жертвою агресії.

Нагадаємо, раніше у Сенаті США представили законопроєкт про визнання РФ державою - спонсором тероризму. 

Статті

Донбас
23.02.2025
18:06

Жителям зруйнованої Авдіївки наказали вірити в швидке відродження міста. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу радісно передруковували російські коментарі з приводу зовнішньополітичних кроків Дональда Трампа, додавали «експертні» думки доморощених «політологів» з цього приводу. Однак місцевий порядок денний теж...
Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Всі статті