Зеленському довіряють 59% громадян — опитування КМІС

Президенту України Володимиру Зеленському довіряє 59% населення держави. Цей показник не змінився із травня цього року. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Разом з цим, кількість людей, яка не довіряє президенту, зросла на 1%: у травні свою недовіру Зеленському висловлювали 36% респондентів, а у вересні їхня кількість зросла до 37%. Водночас частка тих, хто не зміг відповісти на питання, зменшилася: показник 5% у травні впав до 3% у вересні.

У КМІС зазначають, що на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну рівень довіри до Зеленського в українському суспільстві сягав 90%, однак до кінця грудня 2023 року цей показник знизився до 77%, а в лютому 2024 року — до 64%.

У регіональному розрізі найбільше Зеленському довіряють у центральних областях — там таких 62%. Також тут найменша кількість тих, хто не довіряє чинному главі держави — 35%. Найменше президенту довіряють на сході — там таких 51%. Тут же до Зеленського і найвищий рівень недовіри — 45%.

Водночас на заході та півдні України показники майже однакові: 58% і 59% відповідно довіряють Зеленському, а 38% населення — ні.

Опитування проводили упродовж 20 вересня — 3 жовтня методом телефонних інтерв’ю (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України, які підконтрольні її уряду. В опитування взяли участь 2004 респонденти віком від 18 років. Статистична похибка не перевищувала 2,9%.

Як повідомлялося, майже половина українців вважає телемарафон неактуальним. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті