Зеленському довіряють 59% громадян — опитування КМІС

Президенту України Володимиру Зеленському довіряє 59% населення держави. Цей показник не змінився із травня цього року. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Разом з цим, кількість людей, яка не довіряє президенту, зросла на 1%: у травні свою недовіру Зеленському висловлювали 36% респондентів, а у вересні їхня кількість зросла до 37%. Водночас частка тих, хто не зміг відповісти на питання, зменшилася: показник 5% у травні впав до 3% у вересні.

У КМІС зазначають, що на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну рівень довіри до Зеленського в українському суспільстві сягав 90%, однак до кінця грудня 2023 року цей показник знизився до 77%, а в лютому 2024 року — до 64%.

У регіональному розрізі найбільше Зеленському довіряють у центральних областях — там таких 62%. Також тут найменша кількість тих, хто не довіряє чинному главі держави — 35%. Найменше президенту довіряють на сході — там таких 51%. Тут же до Зеленського і найвищий рівень недовіри — 45%.

Водночас на заході та півдні України показники майже однакові: 58% і 59% відповідно довіряють Зеленському, а 38% населення — ні.

Опитування проводили упродовж 20 вересня — 3 жовтня методом телефонних інтерв’ю (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України, які підконтрольні її уряду. В опитування взяли участь 2004 респонденти віком від 18 років. Статистична похибка не перевищувала 2,9%.

Як повідомлялося, майже половина українців вважає телемарафон неактуальним. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті