Затримано рекетира з Черкащини, який "вибивав" гроші з дружини безвісти зниклого воїна ЗСУ та погрожував вбити їхню дитину

Правоохоронці затримали рекетира з Черкаської області, який "вибивав" гроші з дружини безвісти зниклого воїна ЗСУ, погрожував вбити їхню дитину й обіцяв родичам полонених українських військових їхнє повернення з полону в обмін на фінансову винагороду. Про це повідомили в Телеграм-каналі СБУ 1 листопада.

"СБУ та Нацполіція затримали рекетира, який "вибивав" гроші з дружини безвісти зниклого воїна ЗСУ та погрожував вбити їхню дитину", - сказано в повідомленні.

Йдеться про 28-річного мешканця Черкащини, який обіцяв повернення українських воїнів з полону в обмін на фінансову винагороду.

Зокрема, фігурант видурював, а потім із погрозами вимагав 200 тисяч гривень у дружини військового ЗСУ, який зник безвісти під час боїв на Покровському напрямку. Спочатку зловмисник вигадав історію про те, що нібито чоловік потерпілої перебуває в полоні і для його повернення додому потрібно заплатити гроші. Перебуваючи у вразливому стані, жінка кількома траншами перерахувала молодику понад 160 тисяч гривень. Коли у неї виникли сумніви щодо подальшого перерахування суми, фігурант почав погрожувати їй. Зокрема, рекетир повідомив, що може вбити жінку разом з чоловіком і їхньою дитиною.

"Правоохоронці затримали зловмисника "на гарячому", коли він одержував на банківські реквізити ще 30 тис. грн від постраждалої сім’ї", - сказано в повідомленні СБУ.

За даними слідства, основну інформацію про сім’ї полонених чи зниклих безвісти військових фігурант отримував на тематичних інтернет-форумах, де люди писали про своїх родичів. Під час обшуків у затриманого вилучено мобільні телефони із доказами злочинних дій, а також банківські картки, куди надходили гроші від потерпілих. Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання в особливо великих розмірах, вчинене в умовах воєнного стану). Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

СБУ звертає увагу, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади.

"Якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі вимагають гроші за «визволення» родича з полону, негайно звертайтесь до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених: +38 067 650-83-32, +38 098 087-36-01, або на електронну адресу [email protected]", - підклеслює СБУ.

Раніше повідомлялось, що 95 українських захисників повернулися з російського полону: 20 з них були засуджені країною-агресором до довічного увʼязнення.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті