95 українських захисників повернулися з російського полону: 20 з них були засуджені країною-агресором до довічного увʼязнення

В Україну з російського полону 18 жовтня повернулися ще 95 українських захисників. Про це у соцмережах після опівночі 19 жовтня повідомив Президент України Володимир Зеленський. 

"95 наших людей знову вдома. Воїни, які захищали Маріуполь і «Азовсталь», Донеччину, Луганщину, Харківщину, Київщину, Чернігівщину, Херсонщину. Кожного разу, коли Україна рятує своїх людей із російського полону, ми наближаємо день, коли свобода буде повернута всім, хто перебуває в російській неволі. Дякую команді, яка займається пошуком і звільненням полонених. Робимо все, щоб витягнути всіх наших, кого утримує Росія. Вдячність воїнам, які поповнюють обмінний фонд, і всім партнерам, які допомагають", - зазначив Президент.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграм, що в цьому обміні вдалося повернути чимало оборонців, які були засуджені РФ на тривалі терміни.

"20 з них отримали вироки від країни-агресора до довічного увʼязнення!", - повідомив омбудсмен. 

За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених 69 солдатів та сержантів і 26 офіцерів.

"Особливість цього обміну в тому, що додому повертаються чимало українців, які отримали так звані «вироки» судової системи країни-агресорки та були «засуджені»: 28 до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув’язнення за захист власної землі від агресора. Серед звільнених з полону сьогодні нацгвардійці, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони", - повідомили у Штабі.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті