"Запевняли, що є більшість": Столтенберг прокоментував те, що у Конгресі США досі не прийняли рішення щодо допомоги Україні

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що затримка в ухваленні Конгресом США законопроєкту з допомогою Україні прямо впливає на ситуацію на полі бою у її війні проти країни-агресора РФ. Про це Столтенберг сказав на пресконференції у Брюсселі на полях зустрічі міністрів закордонних справ країн – членів Альянсу 3 квітня, відеозапис виступу опубліковано на YouTube-каналі NATO News.

"Кожен день затримки з рішенням у США про надання більшої підтримки Україні має наслідки на полі бою. Це одна з причин, чому українцям зараз доводиться нормувати боєприпаси і чому вони намагаються не відставати від росіян, які зараз здатні перевершити їх, маючи більше зброї і більше боєприпасів, ніж в українців", - зазначив Столтенберг.

Він підкреслив, що члени НАТО несуть відповідальність за ухвалення рішень і забезпечення українців боєприпасами для протистояння російським загарбникам.

"Щоразу, коли я зустрічаюся з представниками Конгресу США, а я зустрічався з багатьма з них протягом останніх тижнів, вони запевняли мене, що є більшість у США, а також у Конгресі США для підтримки. Але поки що вони не змогли перетворити цю більшість на рішення, а це саме те, чого ми всі зараз чекаємо, і чекаємо невідкладно", - сказав також Столтенберг.

Раныше повідомлялось, що Джонсон ще не зміг пом'якшити республіканців: голосування у Палаті представників США щодо допомоги Україні відбудеться у середини квітня чи пізніше.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті