«За що нас усі не люблять?» У більшості підручників пострадянських країн Росія представлена як колоніальна держава

У більшості підручників пострадянських країн Росія представлена як колоніальна держава. Такого висновку дійшли вчені Інституту наукової інформації з суспільних наук Російської академії наук, - пише російський РБК.

З'ясувалося, що здебільшого в підручниках країн пострадянського простору Росію представлено як колоніальну державу, яка пригнічувала народи на приєднаних територіях. «Набагато меншу увагу приділяють тому, який внесок Росія зробила в розвиток цих країн», - журиться один зі співавторів дослідження Разиль Гузаеров. 

Зокрема, у підручниках історії Казахстану для 10-х класів політика Російської імперії характеризується як «агресивна та неефективна». У підручниках з історії Азербайджану встановлення радянської влади називають «військовим вторгненням», яке підтримали «зрадницькі сили». 

Водночас у підручниках Киргизстану і Таджикистану більш позитивно описується вплив Росії.

Автори дослідження зазначили, що «просування в підручниках історії неправдивих і спотворених (на їхній погляд - “ОстроВ”) подій формує негатив по відношенню до Росії, а в майбутньому може стати базою для розвитку ксенофобії та русофобії». 

Статті

Донбас
24.11.2024
18:15

Донецьким жінкам натякнули, що непогано б народжувати і ставати багатодітними мамами. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня Російська православна церква на окупованому Донбасі остаточно вийшла з підпілля - в «офіційному» ЗМІ «ДНР» з'явилося інтерв'ю нового митрополита Донецького і Маріупольського, який, як і більшість світських начальників, приїхав із...
Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Всі статті