З горіхами із Краматорська: переселенки з Луганщини та Донеччини на Закарпатті продемонстрували кондитерські традиції своїх регіонів

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected

      Жінки-ВПЛ з Луганської й Донецької областей показали традиції кондитерського мистецтва своїх покинутих регіонів під час батлу, який організувала ГО "ЦСР "Дієва громада" у Сваляві 25 січня. Про це з повідомила журналістка "ОстроВа" з місця події.

      Переселенка з селища Микільське Маріупольсього району Донеччини Вікторія Сушко презентувала страви Приазов'я, на які вплинула грецька традиція. Це був солодкий плов, запечений у гарбузі, пиріжки з вишнею та гарбузом, сприча (грецькі солодощі), чак-чак (можна сказати, що це приазовський аналог "мурашника"). Приазовську кухню продемонстрували й переселенки з Бердянська Запорізької області, які для участі в заході приїхали з Ужгорода.

      Представниці Луганщини зробили варіанти "по-багатому" й "простіше", приготувавши "мурашник" і так званий бабусин пиріг з варенням.

      Кондитерські вироби Луганщини в процесі приготування

      Євгенія Цукур з Сіверськодонецька зауважила, що горіхи для її солодощів чоловік привіз із прифронтового Краматорська.

      Що стосується кухні Закарпаття - місцеві жінки не просто презентували свої страви. Відома в регіоні кондитерка Мирослава Голонич, у кав'ярні якої відбуваються організовані переселенками батли, разом із своїм колективом провела для присутніх майстер-клас. Жінки конспектували і рецепти, й унікальні назви - тЕпшечки, пОргоньош, бАники, кІфлики, бОгач (на відміну від бограча!), ґомбОвци, Оронь гОлушко (оронь - з угорської "золото", а далі - українська галушка) тощо. Великими літерами ми виділили наголошені голосні. 

      "І це лише половина столу", - зауважила одна з представниць Луганщини. 

      За словами очільниці ГО "ЦСР Дієва громада", тепер на переселенок та місцевих жінок чекає батл традицій, який зараз готують з неабияким азартом. 

      "Все це допомагає зберігати нашу ідентичність навіть далеко за межами своїх регіонів", - підкреслює Очкурова.

      Раніше "ОстроВ" писав про те, що активістки з Луганщини провели батл мовних діалектів Сходу й Заходу України, а також батл кулінарних традицій Луганщини й Закарпаття

      Статті

      Країна
      11.04.2025
      11:18

      Виживання в період втрати соціальних зв’язків

      Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
      Світ
      09.04.2025
      16:00

      «Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

      Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
      Донецьк
      08.04.2025
      16:00

      Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

      "Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
      Всі статті