Євросоюз допоможе Україні забезпечити 4,5 ГВт енергопотужностей майбутньої зими

ЄС, допомагаючи Україні у сфері енергетики перед майбутньою зимою, діятиме "у трьох сферах: ремонт, підключення і стабілізація". Про це заявила глава Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Мета полягає в тому, щоб задовольнити нагальні потреби населення, тоді як ми робимо енергосистему України більш стійкою в довгостроковій перспективі. Загалом Україні необхідно 17 ГВт потужності на цю зиму", - сказала голова ЄК.

За даними глави Єврокомісії, 80% теплових електростанцій і третина її гідроенергетичних потужностей були зруйновані.

"Тому саме тут ми зосередимо наші зусилля з ремонту для відновлення 2,5 ГВт потужності цієї зими. Це приблизно 15% потреб України", - продовжила фон дер Ляєн.

Вона також повідомила, що буде продовжено всю можливу підтримку з боку держав-членів ЄС через механізм цивільного захисту. Наразі в Україну відправлено понад 10 тис. електрогенераторів і трансформаторів, і надходить додаткова допомога.

Глава ЄК нагадала, що після лютого 2022 року відбулася синхронізація української електромережі з європейською.

"Ми експортуємо 2 ГВт електроенергії до України, що також покриває приблизно 12% потреб країни взимку", - зазначила фон дер Ляєн.

За її словами, це компенсує еквівалент втрати еквівалента вироблення електроенергії на Запорізькій атомній електростанції.

Загалом, заявила голова Єврокомісії, за рахунок ремонту та підключення до європейської мережі Євросоюз покриває понад 25% потреб України на майбутню зиму.

Що стосується роботи зі стабілізації потоку енергії до країни, ЄС стимулює "децентралізоване виробництво енергії". "Це включає в себе розгортання більшої кількості поновлюваних джерел енергії в країні", - пояснила глава ЄК, повідомивши, що, зокрема, Євросоюз відправляє сонячні панелі до 21 лікарні в країні. Вісім із них мають бути повністю обладнані до цієї зими.

Триває також спільна з Україною "робота над кіберосвідомістю і кібербезпекою", щоб зробити її енергетичну систему більш стійкою, сказала фон дер Ляєн.

"Ці три цілі - ремонт, підключення та стабілізація - потребують значної фінансової підтримки. Загалом ми оцінюємо, що наша допомога енергетичній безпеці України з лютого 2022 року становила щонайменше 2 млрд євро. І це неповна оцінка, оскільки вона не враховує всіх пожертв в натуральній формі. І сьогодні я можу оголосити, що ми виділимо додаткову суму в розмірі близько 160 млн євро на цю зиму. Це включає 60 млн євро у вигляді гуманітарної допомоги - наприклад, на укриття та обігрівачі - і близько 100 млн євро на ремонтні роботи та відновлювальні джерела енергії", - повідомила голова Європейської комісії.

Як повідомлялося, Агентство ООН у справах біженців виділить $100 млн, аби допомогти Україні підготуватися до зими. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті