Європарламент продовжив угоду про безмитну торгівлю продуктами харчування з Україною з запобіжниками для захисту фермерів ЄС

Продовження пільгової торгівлі з Україною із запобіжниками підтримав Європарламент своїм голосуванням 23 квінтя. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Європарламенту, що є у розпорядженні журналістів "Європейської правди".

"Європарламент на голосуванні у вівторок підтримав продовження на один рік дії угоди про безмитну торгівлю продуктами харчування з Україною з додатковими запобіжниками для захисту європейських фермерів", - сказано в повідомленні.

Уточнюється, що євродепутати підтримали продовження призупинення ввізних мит і квот для української сільськогосподарської продукції ще на рік, до 5 червня 2025 року, із запобіжниками для захисту інтересів європейських аграріїв. За це проголосували 428 депутатів, проти - 131 і 44 - утрималися. 

Зазначається, що нові правила передбачають, що Єврокомісія може швидко відреагувати та застосувати заходи, які вважає необхідними, у разі серйозних проблем на ринку ЄС чи однієї або кількох країн-членів через український агроімпорт. Зокрема, передбачено запобіжник для низки продуктів - м’яса птиці, яєць, вівса, крупи, кукурудзи і меду - якщо імпорт перевищить середні обсяги імпорту у другій половині 2021 та у 2022-2023 роках, у такому разі тарифи може бути відновлено.

"Після рішення Європарламенту останньою крапкою у продовженні угоди має стати рішення Ради ЄС. Угода набуде чинності 6 червня 2024 року терміном на один рік", - йдеться також у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Британія продовжить безмитну торгівлю з Україною до 2029 року.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті