Європарламент підтримав російську опозицію і закликав розділяти "войовничий автократичний" режим у Кремлі та населення РФ загалом

Європарламент ухвалив резолюцію, в якій проводиться межа між "войовничим автократичним і клептократичним режимом" у Кремлі та населенням РФ загалом, і висловлюється солідарність із росіянами, які наважуються висловлюватися проти політики Кремля. Про це повідомляє сайт Європарламенту.

У резолюції констатується, що політичну систему РФ контролює "консолідований авторитарний режим із тотальною корупцією, який використовує сфальсифіковані вибори для симулювання демократії та концентрує всю повноту влади в руках Володимира Путіна".

Депутати закликають ЄС підтримувати "незалежне громадянське суспільство РФ і демократичну опозицію" та задіяти можливі інструменти для звільнення російських політв'язнів, за необхідності шляхом обмінів.

Водночас у тексті закликали ЄС і союзників продовжити всебічну підтримку України, яка чинить опір агресії, оскільки явна перемога України може призвести до серйозних змін усередині РФ, зокрема, її "деімперіалізації, деколонізації та рефедералізації, які є необхідними умовами для встановлення в Росії демократичного ладу".

"Парламент закликає Єврокомісію і, зокрема, Європейську службу зовнішніх справ розробити проактивну довгострокову стратегію політики щодо Росії, яка була б ефективною відповіддю на реальність поточних відносин між ЄС і Росією, ситуацію з правами людини в Росії та необхідність допомагати російському громадянському суспільству і представникам опозиції у вигнанні", - наголошується в комюніке.

Європарламент також поклав відповідальність на путінський режим за смерть в ув'язненні критика Кремля Олексія Навального, закликав Євросоюз підтримувати демократичну російську опозицію і сприяти перемозі України, оскільки це дасть шанс на демократичні зміни в РФ.

Як повідомлялося, Європарламент проголосував за виділення Україні 50 млрд євро.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті