ЄС хоче припинити постачання російської нафти трубопроводом "Дружба" до Німеччини та Польщі

Згідно з пропозиціями ЄС у рамках 11-го пакету антиросійських санкцій, постачання російської нафти північною ділянкою нафтопроводу "Дружба" до Німеччини та Польщі має бути повністю припинено. Про це повідомляє "Голос Америки" з посиланням на агентство Bloomberg.

Зазначається, що цей крок можна вважати символічним, оскільки ці дві країни фактично вже перестали отримувати сиру нафту з РФ. У відповідь на запроваджену західними країнами стелю цін на російську нафту росія в лютому 2023 року призупинила постачання сирої нафти в ці країни. Кілька нафтопереробних заводів у Німеччині змушені були зайнятися складною логістикою для доступу до альтернативних сортів нафти.

Коли в червні 2022 року ЄС заборонив більшу частину імпорту російської нафти, для Німеччини та Польщі було зроблено виняток щодо нафтопроводу "Дружба", яким дві країни імпортували в середньому близько 480 000 барелів російської нафти на день у 2022 році.

Польща особливо наполягала на введенні санкцій щодо північного маршруту трубопроводу "Дружба", оскільки в іншому разі Варшаві було б складно юридично розірвати контракти і виконати обіцянку припинити імпорт російської нафти. Польща розірвала свій останній контракт на постачання російської нафти навесні 2023 року.

Водночас північною гілкою "Дружби" продовжували отримувати невеликі обсяги нафти з Казахстану. Транзит казахської нафти трубопроводом буде, як і раніше, дозволено, оскільки в цьому разі йдеться про імпорт із третіх країн, зокрема у вигляді транзиту нафти через територію росії. 

Після введення 11-го пакета санкцій винятки залишаться тільки щодо Угорщини, Чехії та Словаччини, які отримують російську нафту південною гілкою "Дружби". Ця гілка нафтопроводу проходить через територію України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті