ЄС хоче припинити постачання російської нафти трубопроводом "Дружба" до Німеччини та Польщі

Згідно з пропозиціями ЄС у рамках 11-го пакету антиросійських санкцій, постачання російської нафти північною ділянкою нафтопроводу "Дружба" до Німеччини та Польщі має бути повністю припинено. Про це повідомляє "Голос Америки" з посиланням на агентство Bloomberg.

Зазначається, що цей крок можна вважати символічним, оскільки ці дві країни фактично вже перестали отримувати сиру нафту з РФ. У відповідь на запроваджену західними країнами стелю цін на російську нафту росія в лютому 2023 року призупинила постачання сирої нафти в ці країни. Кілька нафтопереробних заводів у Німеччині змушені були зайнятися складною логістикою для доступу до альтернативних сортів нафти.

Коли в червні 2022 року ЄС заборонив більшу частину імпорту російської нафти, для Німеччини та Польщі було зроблено виняток щодо нафтопроводу "Дружба", яким дві країни імпортували в середньому близько 480 000 барелів російської нафти на день у 2022 році.

Польща особливо наполягала на введенні санкцій щодо північного маршруту трубопроводу "Дружба", оскільки в іншому разі Варшаві було б складно юридично розірвати контракти і виконати обіцянку припинити імпорт російської нафти. Польща розірвала свій останній контракт на постачання російської нафти навесні 2023 року.

Водночас північною гілкою "Дружби" продовжували отримувати невеликі обсяги нафти з Казахстану. Транзит казахської нафти трубопроводом буде, як і раніше, дозволено, оскільки в цьому разі йдеться про імпорт із третіх країн, зокрема у вигляді транзиту нафти через територію росії. 

Після введення 11-го пакета санкцій винятки залишаться тільки щодо Угорщини, Чехії та Словаччини, які отримують російську нафту південною гілкою "Дружби". Ця гілка нафтопроводу проходить через територію України.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті