Якість деснянської води на Київщині у межах норми, на Чернігівщині фіксують погіршення

Якість води на річці Десна в місцях водозаборів Київської області перебуває в межах норми. Про це 19 вересня повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

"У пункті водозабору міста Бровари хімічне споживання кисню - 32,02 мг на кубічний дециметр, за норми 30 мг на кубічний дециметр, розчинений кисень у нормі. У пункті водозабору міста Київ хімічне споживання кисню - 20,76 мг на кубічний дециметр, розчинений кисень - 6,02 мг на кубічний дециметр, за норми не менше ніж 4 мг на кубічний дециметр", - йдеться в повідомленні. Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не зафіксовано. За азотом амонійним, нітритах і хлоридах перевищень немає.

Зазначено, що, за даними "Київводоканалу" та оцінками науковців, очисні споруди "Київводоканалу" справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Якість води в кранах споживачів не зміниться і відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил.

Щодо річки Сейм, то на Сумщині зберігається погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу. Ймовірне джерело забруднення - на території РФ.

"Найгірші показники фіксуються на ділянці с. Пруди - с. Мутин. Хімічне споживання кисню порівняно з минулою добою знизилося на 29 одиниць і становить 112 мг на дециметр кубічний біля с. Пруди та 102 мг на дециметр кубічний біля с. Мутин. Розчинений кисень зріс до 0,14-0,34 мг на кубічний дециметр. Азот амонійний перебуває в межах норми", - йдеться в повідомленні.

Водночас на Чернігівщині відбувається покращення якості води р. Сейм. Усі досліджувані показники перебувають у межах нормативів, окрім марганцю, у пункті м. Батурин. Там він перевищує норму в 1,2 раза.

"Вміст розчиненого у воді кисню становить 7 мг на кубічний дециметр, показник хімічного споживання кисню перебуває в межах 26-26,7 мг на кубічний дециметр. За азотом загальним, залізом загальним, нітритами, фосфатами та хлоридами перевищень не зафіксовано", - ідеться в повідомленні.

Зазначено, що результати вимірювань проб води р. Десна на Чернігівщині свідчать, що якість води річки також покращилась в усіх пунктах. Розчинений кисень у всіх пунктах перебуває в межах норми. У місті Остер хімічне споживання кисню становить 33 міліграми на кубічний дециметр. Вміст амонійного азоту, марганцю, нітритів, фосфатів і хлоридів не перевищує нормативних значень.

"За результатами вимірювань пріоритетних забруднювальних речовин проб води річок Сейм і Десна в Чернігівській області, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено", - наголошує Міндовкілля.

Нагадаємо, раніше забруднення по річки Десна просунулось до села Ладинка Чернігівської області. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті