Якість деснянської води на Київщині у межах норми, на Чернігівщині фіксують погіршення

Якість води на річці Десна в місцях водозаборів Київської області перебуває в межах норми. Про це 19 вересня повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

"У пункті водозабору міста Бровари хімічне споживання кисню - 32,02 мг на кубічний дециметр, за норми 30 мг на кубічний дециметр, розчинений кисень у нормі. У пункті водозабору міста Київ хімічне споживання кисню - 20,76 мг на кубічний дециметр, розчинений кисень - 6,02 мг на кубічний дециметр, за норми не менше ніж 4 мг на кубічний дециметр", - йдеться в повідомленні. Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не зафіксовано. За азотом амонійним, нітритах і хлоридах перевищень немає.

Зазначено, що, за даними "Київводоканалу" та оцінками науковців, очисні споруди "Київводоканалу" справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Якість води в кранах споживачів не зміниться і відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил.

Щодо річки Сейм, то на Сумщині зберігається погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу. Ймовірне джерело забруднення - на території РФ.

"Найгірші показники фіксуються на ділянці с. Пруди - с. Мутин. Хімічне споживання кисню порівняно з минулою добою знизилося на 29 одиниць і становить 112 мг на дециметр кубічний біля с. Пруди та 102 мг на дециметр кубічний біля с. Мутин. Розчинений кисень зріс до 0,14-0,34 мг на кубічний дециметр. Азот амонійний перебуває в межах норми", - йдеться в повідомленні.

Водночас на Чернігівщині відбувається покращення якості води р. Сейм. Усі досліджувані показники перебувають у межах нормативів, окрім марганцю, у пункті м. Батурин. Там він перевищує норму в 1,2 раза.

"Вміст розчиненого у воді кисню становить 7 мг на кубічний дециметр, показник хімічного споживання кисню перебуває в межах 26-26,7 мг на кубічний дециметр. За азотом загальним, залізом загальним, нітритами, фосфатами та хлоридами перевищень не зафіксовано", - ідеться в повідомленні.

Зазначено, що результати вимірювань проб води р. Десна на Чернігівщині свідчать, що якість води річки також покращилась в усіх пунктах. Розчинений кисень у всіх пунктах перебуває в межах норми. У місті Остер хімічне споживання кисню становить 33 міліграми на кубічний дециметр. Вміст амонійного азоту, марганцю, нітритів, фосфатів і хлоридів не перевищує нормативних значень.

"За результатами вимірювань пріоритетних забруднювальних речовин проб води річок Сейм і Десна в Чернігівській області, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено", - наголошує Міндовкілля.

Нагадаємо, раніше забруднення по річки Десна просунулось до села Ладинка Чернігівської області. 

Статті

Донбас
24.11.2024
18:15

Донецьким жінкам натякнули, що непогано б народжувати і ставати багатодітними мамами. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня Російська православна церква на окупованому Донбасі остаточно вийшла з підпілля - в «офіційному» ЗМІ «ДНР» з'явилося інтерв'ю нового митрополита Донецького і Маріупольського, який, як і більшість світських начальників, приїхав із...
Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Всі статті