Якість деснянської води на Київщині у межах норми, на Чернігівщині фіксують погіршення

Якість води на річці Десна в місцях водозаборів Київської області перебуває в межах норми. Про це 19 вересня повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

"У пункті водозабору міста Бровари хімічне споживання кисню - 32,02 мг на кубічний дециметр, за норми 30 мг на кубічний дециметр, розчинений кисень у нормі. У пункті водозабору міста Київ хімічне споживання кисню - 20,76 мг на кубічний дециметр, розчинений кисень - 6,02 мг на кубічний дециметр, за норми не менше ніж 4 мг на кубічний дециметр", - йдеться в повідомленні. Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не зафіксовано. За азотом амонійним, нітритах і хлоридах перевищень немає.

Зазначено, що, за даними "Київводоканалу" та оцінками науковців, очисні споруди "Київводоканалу" справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Якість води в кранах споживачів не зміниться і відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил.

Щодо річки Сейм, то на Сумщині зберігається погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу. Ймовірне джерело забруднення - на території РФ.

"Найгірші показники фіксуються на ділянці с. Пруди - с. Мутин. Хімічне споживання кисню порівняно з минулою добою знизилося на 29 одиниць і становить 112 мг на дециметр кубічний біля с. Пруди та 102 мг на дециметр кубічний біля с. Мутин. Розчинений кисень зріс до 0,14-0,34 мг на кубічний дециметр. Азот амонійний перебуває в межах норми", - йдеться в повідомленні.

Водночас на Чернігівщині відбувається покращення якості води р. Сейм. Усі досліджувані показники перебувають у межах нормативів, окрім марганцю, у пункті м. Батурин. Там він перевищує норму в 1,2 раза.

"Вміст розчиненого у воді кисню становить 7 мг на кубічний дециметр, показник хімічного споживання кисню перебуває в межах 26-26,7 мг на кубічний дециметр. За азотом загальним, залізом загальним, нітритами, фосфатами та хлоридами перевищень не зафіксовано", - ідеться в повідомленні.

Зазначено, що результати вимірювань проб води р. Десна на Чернігівщині свідчать, що якість води річки також покращилась в усіх пунктах. Розчинений кисень у всіх пунктах перебуває в межах норми. У місті Остер хімічне споживання кисню становить 33 міліграми на кубічний дециметр. Вміст амонійного азоту, марганцю, нітритів, фосфатів і хлоридів не перевищує нормативних значень.

"За результатами вимірювань пріоритетних забруднювальних речовин проб води річок Сейм і Десна в Чернігівській області, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено", - наголошує Міндовкілля.

Нагадаємо, раніше забруднення по річки Десна просунулось до села Ладинка Чернігівської області. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Донецьк Світ
30.03.2025
19:12

У Підмосков'ї заговорили «західно-українською» мовою і «побудували» Львів. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін долучився до зйомок пропагандистського серіалу про шахтарів Донбасу. Він особисто побував на підмосковному знімальному майданчику проєкту з робочою назвою «Порода», де ознайомився з декораціями умовної...
Країна
27.03.2025
14:20

Допомога на проживання ВПО у 2025 році: позитивні зміни

З 1 березня внутрішньо переміщеним особам, які на той момент отримували допомогу, автоматично продовжили виплати ще на один шестимісячний період. 
Всі статті