ВР дозволила військовим під час війни використовувати автомобілі з правим розташуванням керма

Верховна Рада дозволила військовослужбовцям під час дії воєнного стану і протягом 90 днів після його скасування керувати автомобілями з правим розташуванням керма. Про це повідомив  у Телеграм депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк 26 червня.

За його словами, ухвалення відповідного законопроєкту №9238 за основу і в цілому підтримали 279 народних депутатів на пленарному засіданні в середу.

"Парламент підтримав одразу за основу та в цілому №9238 щодо дозволу військовослужбовцям у період воєнного стану використовувати транспортні засоби з правим кермом", - написав Железняк. 

Як зазначається в пояснювальній записці, законопроєкт спрямований на підвищення спроможності Сил оборони України належно та ефективно виконувати покладені на них функції шляхом забезпечення підрозділів необхідною кількістю автомобільної техніки, зокрема за рахунок автомобілів із правим розташуванням керма.

Документ передбачає внесення відповідних змін до статті 29 закону "Про дорожній рух" шляхом викладення його п'ятої частини в новій редакції: "У період дії воєнного стану та протягом 90 днів після його скасування дозволяється участь у дорожньому русі транспортних засобів із правим розташуванням керма, отриманих військовими частинами Збройних сил України та інших військових формувань як благодійна допомога, міжнародна технічна допомога, та керування якими здійснюється військовослужбовцями під час виконання ними своїх службових обов'язків".

Нагадаємо, 28 червня Верховна Рада ухвалила закон про доплати військовослужбовцям. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті