Вплив результатів виборів за кордоном на підтримку України не варто драматизувати мінімум з трьох причин - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба навів три причини, чому підтримка України буде збережена незалежно від результатів виборів у країнах-партнерах. Про це він сказав онлайн-участь у панельній дискусії видання The Economist "Подолання конфліктів: у пошуках можливостей", що відбулась в Афінах 2 липня, пише сайт МЗС.

"Існує щонайменше три причини, чому не варто драматизувати результати виборів за кордоном. По-перше, підтримка України серед демократичних держав-партнерів ґрунтується на солідарності та підтримці серед людей в їхніх суспільствах. Саме так функціонують демократії. І ми будемо продовжувати працювати над тим, щоб зміцнювати народну підтримку України", - сказав Кулеба.

По-друге, за словам міністра, "...ми повинні дивитися на дії, а не на слова кандидатів. Одна справа - вести передвиборчу кампанію і згуртовувати своїх виборців, а інша - бути в уряді і брати на себе відповідальність за ухвалення рішень. Ми вже бачили таку відмінність багато разів у минулому".

Третьою причиною він назвав те, що "альтернативи підтримці перемоги України та забезпеченню поразки російської агресії просто не існує". Інакше, за словами Кулеби, "під загрозою опиниться національна безпека наших партнерів. Це стосується як Європи, так і Сполучених Штатів, і решти світу".

Очільник МЗС України наголосив, що Україна готова працювати з будь-якими політичними силами у разі їх перемоги на виборах в державах-партнерах, і нагадав учасникам заходу, що у разі успіху в Україні Росія продовжить агресію проти інших країн Європи, а її союзники - КНДР та Іран - відчують сили кинути виклик стабільності в інших частинах світу.

"Ми вже бачимо, як ці три режими працюють разом, щоб занурити світ у хаос та замінити міжнародне право законом джунглів, який вони представляють як алтернативний світовий порядок. Вони обмінюються ресурсами, зброєю та ідеями з простою метою: перемогти Захід або принаймні послабити і дестабілізувати його. Чим раніше вільні нації та їхні лідери усвідомлять це, тим швидше будуть вжиті ефективні колективні дії, щоб зменшити ці загрози", - сказав також Кулеба.  

Раніше повідомлялось, що країни НАТО підготували нові заходи військової допомоги Україні "на випадок перемоги Трампа".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.04.2025
19:12

Чужі тут ходять: дуже тимчасовий «уряд». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня авторів публікацій у місцевих Телеграм-каналах та інших пабліках потягнуло на філософію. Зрадники розумними словами намагалися довести, що Батьківщину вони не зраджували, що вона завжди була їм чужою. Важко повірити, що ці люди до...
Світ
02.04.2025
14:44

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну 

"Все, «медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився? Чи гнів Трампа знову «швидко розсіється» - і ми продовжимо ці, вочевидь, безперспективні переговори?"
Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Всі статті