Від початку повномасштабної війни проти України росіяни написали один на одного майже 3,5 тисячі доносів

Від початку повномасштабної війни проти України росіяни написали один на одного майже 3,5 тисячі доносів. Про це йдеться в проєкті "Важливих історій. 

Для зручності в РФ запускаються анонімні Телеграм-канали, які приймають скарги за "неповагу до скреп".

У результаті головним донощиком Росії виявився Телеграм-канал "Мракоборець". За два роки його учасники написали майже 2,5 тисячі доносів.

Основною темою повідомлень "пильних громадян" є антивоєнні виступи в соціальних мережах.

Крім анонімних стукачів доноси пишуть публічні особи: депутати, громадські діячі, Z-активісти. Наприклад, голова Ліги безпечного інтернету Катерина Мізуліна, за версією "Важных историй", увійшла в ТОП-5 донощиків Росії.

Правоохоронці дуже чуйно реагують на "глас народу" - за нешкідливі пости і коментарі в соціальних мережах їхні автори часто отримують тривалі терміни позбавлення волі. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Світ
23.04.2025
14:45

«Точкою, до якої мають бути досягнуті важливі домовленості, має стати 9 травня». Російські ЗМІ про Україну

Якщо США все ж таки відмовляться від посередницьких зусиль із врегулювання українського конфлікту, це стане публічною поразкою Трампа, який ще під час передвиборчої програми обіцяв покінчити з конфліктом.
Світ
22.04.2025
08:29

Альтернативи американській зброї, неонацистські союзники Путіна і авторитарний Зеленський. Західні медіа про Україну

“Наразі Patriot залишаються незамінними для протиповітряної оборони Європи. Пройдуть роки, перш ніж у неї з’явиться власний захисний щит із системою SAMP/T”
Всі статті