Верховний суд Нідерландів постановив повернути "скіфське золото" Україні

Верховний суд Нідерландів поставив крапку у справі про "скіфське золото" і постановив повернути його Україні. Про це 9 червня повідомило видання NOS.

"Верховний суд підтвердив рішення, ухвалене Апеляційним судом Амстердама в жовтні 2021 року, і відхилив скаргу кримських музеїв", - повідомили у виданні.

Таким чином закінчилася судова тяганина, яка тривала протягом дев'яти років. Це рішення схвалив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

"Тріумф справедливості буде і в інших справах, що стосуються злочинів Росії. Ми повернемо все, що належить нашій нації", - зазначив він.

Нагадаємо, йдеться про колекцію історичних коштовностей України, яку в 2013-му році спільно сформували київський Музей історичних коштовностей і чотири музеї з Криму. На початку лютого 2014-го року експонати перевезли до археологічного музею Алларда Пірсона в Амстердамі, де їх експонували.

Після окупації Криму почалася дискусія про те, куди повертати експонати. Мінкульт заочно вилучив експонати із захоплених росіянами музеїв, а МЗС звернулося до посольства Нідерландів з офіційною нотою і попросило повернути коштовності Україні.

Нагадаємо, що на самому початку повномасштабного вторгнення росіяни захопили музей зі скіфським золотом у Мелітополі.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті