Верховний суд Нідерландів постановив повернути "скіфське золото" Україні

Верховний суд Нідерландів поставив крапку у справі про "скіфське золото" і постановив повернути його Україні. Про це 9 червня повідомило видання NOS.

"Верховний суд підтвердив рішення, ухвалене Апеляційним судом Амстердама в жовтні 2021 року, і відхилив скаргу кримських музеїв", - повідомили у виданні.

Таким чином закінчилася судова тяганина, яка тривала протягом дев'яти років. Це рішення схвалив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

"Тріумф справедливості буде і в інших справах, що стосуються злочинів Росії. Ми повернемо все, що належить нашій нації", - зазначив він.

Нагадаємо, йдеться про колекцію історичних коштовностей України, яку в 2013-му році спільно сформували київський Музей історичних коштовностей і чотири музеї з Криму. На початку лютого 2014-го року експонати перевезли до археологічного музею Алларда Пірсона в Амстердамі, де їх експонували.

Після окупації Криму почалася дискусія про те, куди повертати експонати. Мінкульт заочно вилучив експонати із захоплених росіянами музеїв, а МЗС звернулося до посольства Нідерландів з офіційною нотою і попросило повернути коштовності Україні.

Нагадаємо, що на самому початку повномасштабного вторгнення росіяни захопили музей зі скіфським золотом у Мелітополі.

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті