Верховна Рада хоче зробити деколонізацію й деокупацію української культури

Народні депутати України пропонують провести деколонізацію та де окупацію культури, посиливши процес декомунізації в Україні. Про це йдеться в законопроєкті №7721-1 "Про подальшу деколонізацію, деокупацію та суверенізацію культурного простору України", зареєстрованому 14 вересня, який розміщено на сайті Верховної Ради.

"Метою законопроекту є створення правових основ деколонізації, деокупації та суверенізації українського культурного простору України зокрема шляхом захисту конституційних прав громадян України у сфері культури, задоволення їх культурних та інформаційних потреб, що охоплює, зокрема, телебачення, радіомовлення, періодичні друковані видання та книговидавничу продукцію, ринок культурних благ, а також культурно-мистецьке середовище", – сказано в пояснювальній записці.

Автори документа зазначають, що процес декомунізації національного культурного простору проходить повільно, тому його потрібно пришвидшити та посилити.

Уточнюється, що нардепи, зокрема, пропонують наступне:

- заборонити антиукраїнську та проросійську пропаганду;

- обмежити використання символів колоніального минулого в публічному просторі;

- врегулювати питання деколонізації, деокупації та суверенізації культурного простору у ЗМІ, спорудженні пам'ятників, культурі, освіті, віросповіданні.

Підкреслюється, що юридичним особам хочуть заборонити використовувати у назвах та найменуваннях наступне:

повне чи скорочене найменування державних органів або органів самоврядування, або похідні від цих найменувань, історичні державні найменування, перелік яких установлює Кабмін;

- російську символіку війни;

- абревіатури та похідні терміни, заборона використання яких передбачена законом.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада заборонила в Україні російську музику й гастролі громадян країни-агресора

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті