Велика Британія відмовила у візах українському оркестру: збитків на 100 тисяч євро

Ключовим учасникам Академічного симфонічного оркестру Хмельницької філармонії відмовили у візі для виступу у Великій Британії, тому тур було скасовано. Про це повідомляє The Guardian,  пише Liga.net.

1 квітня мав розпочатися тур оркестру Хмельницької філармонії у Великій Британії з двома шоу — "Чарівна музика Гаррі Поттера" та "Музика з фільмів Володар перснів і Гобіт".

Проте за день до цього ключові учасники, включно з диригентом і чотирма першими скрипками, все ще не отримали візи. Вони пробули тиждень у Парижі, очікуючи, коли британське посольство видасть візи. А через два дні після початку туру учасникам оркестру сказали, що потрібно заплатити 15 000 євро за екстрену візу.

До цього концерти були прорекламовані на сайті уряду Великої Британії як приклад британсько-українських відносин.

Промоутер Star Entertainment, що займався організацією концертів, стверджує, що скасування концертів коштувало йому понад 100 000 євро, і звинуватив уряд Великої Британії в лицемірстві.

"Вони зробили велику справу, підтримавши українців, але коли справа дійшла до надання їм віз для гри у Великій Британії, вони нічого не хотіли знати", - сказав виконавчий директор Яка Бізіль, відомий у британській індустрії розваг.

Він закликав міністра культури Люсі Фрейзер піти у відставку, якщо з митцями продовжуватимуть так поводитися, заявивши, що імміграційні труднощі, з якими стикається дедалі більша кількість іноземних митців, "завдають шкоди громадянам Великої Британії, культурі та відносинам з Європою".

"Реальних причин для відмови не було. Це була просто випадкова дискримінація українських артистів", - додав Яка Бізіль.

Він стверджує, що візи видали лише після того, як компанія Star Entertainment звернулася до британського посольства за роз'ясненнями. Промоутер планував розмістити коментар у пресрелізі та поінформувати ЗМІ. Через те, що візи видали з запізненням, довелося скасувати концерти у декількох містах.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті