В Україну прибули вісім танків Leopard 2 від Норвегії

Норвегія 20 березня передала Україні вісім танків Leopard 2A4, чотири броньовані ремонтно-евакуаційні машини, а також один радар контрбатарейної боротьби на базі дволанкового всюдихода. Про це повідомляє прес-служба Збройних Сил Норвегії. 

Крім восьми безоплатно переданих танків та машин підтримки, Норвегія виділяє цільові кошти на закупівлю боєприпасів та запасних частин, йдеться у повідомленні. 

Як заявив міністр оборони країни Бьорн Арілд Грам, для безпеки Норвегії важливо зупинити російську агресію в Україні. 

"Зараз ми вважаємо абсолютно правильним підтримати Україну. Для норвезької та європейської безпеки важливо, щоб Росія не досягла успіху у своїй агресії проти України", - заявив міністр. 

Командир норвезького бронетанкового батальйону Ларс Янсен у зв’язку з цим пояснив, що надання танків Збройним силам України може мати вирішальне значення для повернення завойованих противником позицій. Такі якості, як мобільність, бронювання та здатність вражати цілі на відстані до 4 км, є вкрай важливими при реалізації наступальних операцій. 

"Для України отримані як пожертвування танки матимуть вирішальне значення для здатності проводити наступальні операції та відвойовувати окуповані Росією землі", - зазначив Янсен. 

Норвежці також повідомляють, що перевезення техніки здійснювалося транспортним літаком Ан-124-100М авіалініями "Антонов". Військові додали, що передані машини вже перебувають в Україні. 

Як повідомлялося, Норвегія дарує Україні ще дві батареї зенітно-ракетних установок NASAMS. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті