В Україну прибула чергова військова допомога з Литви

"Литва продовжує надавати військову допомогу Україні: до країни прибула нова партія вантажівок, тепловізійних прицілів та іншої допомоги для її збройних сил", - йдеться 19 лютого у повідомленні Міноборони Литви.

Зазначається, що пакет допомоги на суму 80 мільйонів євро, представлений Литвою на зустрічі в Рамштайні минулого тижня, відповідає найнагальнішим потребам України і становить майже половину річних зобов'язань Литви перед Україною.

З урахуванням цьогорічної підтримки України військова допомога Литви, за оцінками, сягне позначки в 1 мільярд євро.

Основними напрямками підтримки України цього року планується зробити: нагальні потреби (протиповітряна оборона, боєприпаси, безпілотники, анти-безпілотники) з одночасним розвитком оборонної промисловості Литви, а також підтримка оборонної промисловості України шляхом фінансування озброєнь, вироблених в Україні.

"Литва зробить внесок у Коаліцію з протимінної діяльності, яку вона очолює разом з Ісландією, а також в інші коаліції збройних сил, членом яких вона є. Військова допомога також надаватиметься через міжнародні фонди та колективні ініціативи, триватиме підготовка українських військових та реабілітація поранених солдатів", - пише Міноборони Литви.

З початку війни Литва надала Україні військову допомогу на суму понад 769 мільйонів євро. Загальна підтримка України з боку Литви є довгостроковою і перевищила 1,5 мільярда євро.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті