РФ може поступитися замороженими активами на 300 мільярдів доларів у рамках врегулювання війни в Україні: виставлено умови - ЗМІ

Росія може погодитися на використання суверенних активів на суму 300 мільярдів доларів, заморожених у Європі, для відновлення України, але наполягатиме на тому, щоб частина грошей була витрачена на одну п’яту території країни, яку контролюють сили Москви. Про це з посиланням на джерела повідомляє Reuters.

Як зазначає видання, ідея про те, що Росія може погодитися використати заморожені гроші для допомоги у відбудові України, раніше не повідомлялася, і вона може дати розуміння того, щодо чого Росія готова піти на компроміс, коли Москва та Вашингтон прагнуть припинити війну, у той час, коли Трамп наполягає на доступі США до українських корисних копалин, щоб відплатити за підтримку Вашингтона.

"Основні вимоги Росії щодо припинення бойових дій включають виведення київських військ з української території, на яку претендує Москва, і припинення амбіцій України вступити до НАТО", - зазначили у виданні.

Одне джерело, знайоме з дискусіями в Москві, повідомило, що Росія може прийняти до двох третин резервів, які йдуть на відновлення України в рамках мирної угоди, за умови наявності гарантій відповідальності.

Решта може потрапити на контрольовані Росією території на сході України, які вона зараз вважає частиною РФ, повідомило джерело.

Інше джерело, знайоме з переговорами, повідомило, що Москва погодиться використати гроші для відновлення України, але поки що зарано говорити про можливий поділ. Два джерела підкреслили, що важливо обговорити, які компанії отримають майбутні контракти на реконструкцію.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті