В Україні створили віртуальний Музей вкраденого мистецтва

Команда Linza agency розробила Музей вкраденого мистецтва - це сайт, де збирають електронні копії українських пам'яток, які росія вивезла чи знищила. Пр це повідомляє Суспільне.

Музей вкраденого мистецтва "відкритий" на сайті. Його співзасновники анонсують першу віртуальну екскурсію музеєм, яка відбудеться 27 жовтня.

Розробники онлайн-музею сподіваються, що проєкт допоможе повернути украдене майно до України на батьківщину та притягнути росію до відповідальності за злочини.

Перша галерея, яка нині доступна, — маріупольський Музей Куїнджі. Там можна побачити цифрові копії ескізів Архипа Куїнджі, картин Івана Айвазовського та Миколи Дубовського. Розробники шукають парнетрів для наступних "кімнат" Музею вкраденого мистецтва — викрадені експонати Херсонщини, Сумщини, Чернігівщини, Харківщини, Криму.

"Ми зробили простір музею доступним з будь-якого пристрою та будь-якої точки світу, адже історія має бути доступною для кожного", — пишуть творці віртуального музею.

"Музей потрібен, аби не забути, усвідомити втрату і згодом повернути додому те, що вціліло", — пише Ірина Шостак, директорка компанії-розробника музею Linza agency.

Відомо, що у травні 2023 року росіяни вивезли до тимчасово окупованого Криму експонати із заповідника "Кам'яна могила" у Запорізькій області. У травні також РФ вивезла золоті артефакти візантійського періоду із музею-заповідника "Херсонес Таврійський". У липні 2023-го Спілка архітекторів України та ЦНС писали, що росіяни продовжують проводити незаконні розкопки на території Херсонесу та готуються вивезти із заповідника колекцію.

Загалом із Криму предмети вивозились в Ермітаж ще з 1954 року — після того, як Крим став частиною УРСР і до 1991 року. Про це говорив в інтерв'ю для Суспільне Культура фахівець Кримського інституту стратегічних досліджень Денис Яшний.

У червні 2023-го працівники Херсонського художнього музею імені О. Шовкуненка ідентифікували 50 вкрадених росіянами експонатів.

Статті

Країна
16.09.2024
20:13

Боротьба з нецільовими витратами бюджету під час війни. Досвід Запоріжжя

В ході ремонту автомобільної дороги Запоріжжя-Біленьке при улаштуванні нового дорожнього одягу підрядником нанесено вирівнюючий шар у 2 рази тонший, ніж визначено проєктом.
Донбас
15.09.2024
18:34

Донецький «історик і публіцист» придумав «російськомовний український націоналізм». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу продовжили відпрацьовувати свої тридцять срібняків і активно поширювати російські міфи про «ультранаціоналістичну Україну». Виходить досить незграбно, але ніхто й не вимагає від них дотримуватися історичної...
Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Всі статті